Dzień Kobiet w Laboratorium Wyobraźni

2020-03-08 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

W Laboratorium Wyobraźni PPNT nawet świętowanie Dnia Kobiet jest... naukowe!

Organizatorzy przygotowali specjalne eksperymenty dla wszystkich tych, którzy ten wyjątkowy dzień chcą uczcić w niecodzienny sposób. Postanowili celebrować to święto przez dwa dni, więc specjalne warsztaty odbędą się w sobotę, 7 marca, i w niedzielę, 8 marca. Będzie kolorowo, chemicznie i baaardzo kreatywnie. Do wspólnej zabawy zapraszają kobiety w każdym wieku! Na zajęciach mile widziani są także panowie, bo przecież chodzi o to, żeby wspólnie radować się przy okazji święta kobiet!

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Experymentarium: Naukowy Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet organizatorzy przygotowali warsztaty nie tylko dla kobiet, ale dla wszystkich tych, którzy lubią kreatywną zabawę i przy okazji tego święta chcą w rodzinnym gronie odkryć inny wymiar nauki. Na zajęciach uczestnicy przygotują barwną masę, która pomoże się uporać ze wszelkimi stresami i smutkami, sprawdzą, czy kolorowe bąbelki mogą hipnotyzować oraz przekonają się, czy dadzą radę stworzyć... chmury! Nie zabraknie również kwiatów i mroźnych przeżyć.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch"

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach najnowszej Ekspozycji Laboratorium! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni.

Godziny rozpoczęcia: 10:30, 12:00, 13:30.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: na stronie Organizatora.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/