Na grafice logo Akademi Muzycznej.

Warsztaty z z drem Marcinem Wortmannem- aktorem musicalowym, śpiewakiem operowym, wokalistą jazzowym, pedagogiem śpiewu.

dr Marcin Wortmann
Jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów musicalowych, śpiewak operowy, wokalista jazzowy, skrzypek, pedagog śpiewu. Na zawodowej scenie musicalowej od 2000 roku zagrał ponad 4000 spektakli, tj. "Miss Sajgon", "Piotruś Pan", "Grease", "Koty", "Taniec Wampirów" (Alfred), "Akademia Pana Kleksa", "Upiór w operze", "Les Miserables" (Marius) - TM Roma i TM Łódź, "Alladyn" JR, "Deszczowa piosenka", "Mamma Mia" (Pepper), "Evita", "Jesus Christ Superstar" (Szymon Zelota), "Fame" (Schlomo Metzuenbaum), "A Chorus Line" (Mike), "Doktor Żywago" (Pasha Antipov/Strielnikow), "Piloci" (Stefan), "Madagaskar" (Marty), "Next to Normal" (Dr Madden), "Rock of Ages" (Stacee Jaxx), "Bitwa o tron" (August II Mocny).

Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie. Współpracował z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni , Teatrem Muzycznym "Capitol" we Wrocławiu.

Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Oskara Kolberga (skrzypce) oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie mgr Izy Zając na kierunku wokalistyka jazzowa. W roku 2013 ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, uzyskując z wyróżnieniem dyplom magistra sztuki w klasie prof. zw. dra hab. Włodzimierza Zalewskiego. Pracę doktorską "Rola emisji klasycznej wobec współczesnych technik wokalnych wykorzystywanych w musicalu, na przykładzie twórczości Stephena Sondheima" obronił w listopadzie 2020 roku w macierzystej uczelni, uzyskując tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Obecnie jest tam asystentem prof. zw. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego i prof. nadzw. dra hab. Mikołaja Moroza w Wydziale Wokalno-Aktorskim, gdzie prowadzi zajęcia ze stylistyki musicalowej. Od ośmiu lat współpracuje z Maureen Scott, coachem wokalnym "The Voice of UK" i wieloletnim profesorem Royal Academy w Londynie oraz Neilem Semerem (Brooklyn College of Music). Kolejnym jego pedagogicznym sukcesem był udział w programie "Hit Hit Hurra!", jako trener wokalny emitowanym od września do grudnia 2016 roku.

W roku 2012 jako śpiewak operowy zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie w roli Bottoma w operze "Sen nocy letniej" Benjamina Brittena. W roku 2013 za śpiewał partię Juniusa w operze Benjamina Brittena "Gwałt na Lukrecji".

W roku 2015 był konsultantem wokalnym i pedagogiem śpiewu na planie filmu w reż. Mitji Okorna "Planeta Singli".

Od roku 2006 jest kierownikiem muzycznym Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie, w której prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz zajęcia z zespołów wokalnych.

Jego uczniowie to studenci oraz absolwenci wydziałów aktorskich, wokalno-aktorskich i musicalowych w Polsce i za granicą.

Wiecej informacji

opr.sw

Zobacz https://amuz.edu.pl/