Na grafice logo księgarni Z Bajki.

Czy da się wychować dziecko bez nagród i kar? - warsztat

2022-11-23 ( środa )
Księgarnia z Bajki, os. Przyjażni 125

Nagrody i kary są często jedną z pierwszych metod wychowawczych, po które automatycznie sięgają rodzice czy nauczyciele, kiedy chcą mieć wpływ na dziecko.
Zewnętrzne metody motywacyjne są wszechobecne w naszym społeczeństwie - spotykamy się z nimi w domach, w przychodniach, przedszkolach, szkołach i na zajęciach dodatkowych.
Prawdopodobnie większość z nas - dziś dorosłych - w dzieciństwie także doświadczyła wpływu nagród i kar, a co więcej - wtedy mało kto zastanawiał się nad ich słusznością. Dziś natomiast usłyszeć można wiele sprzecznych rad, np.: "Kary szkodzą dzieciom, należy tylko chwalić." "Nadmierne chwalenie powoduje, że dzieci mają zbyt wysokie mniemanie o sobie", "Bez kar dzieci mogą robić wszystko, na co mają ochotę." i nie jest łatwo zachować zdrowy rozsądek w ich obliczu.
W rozwiązaniu tych dylematów pomóc mogą te warsztaty. Są one oparte na wiedzy z książek Alfiego Kohna , podejściu Jespera Juula, Porozumieniu bez Przemocy (NVC) oraz moich własnych doświadczeniach.
Dowiesz się:
Czy rezygnacja z kar oznacza, że dzieci robią co chcą i wchodzą na głowę dorosłym?
Czy kary i nagrody są jedyną formą pokazania dziecku, co akceptujemy a czego nie?
Jaki wpływ na rozwój i poczucie własnej wartości dziecka mają kary, a jaki nagrody?
Czym tak naprawdę jest konsekwencja w wychowaniu? Jakie są alternatywy do stosowania nagród i kar?
Jak to jest z tym chwaleniem?
Jak zwiększyć współpracę między nami a dzieckiem?
Czy dziecko, które nie dostaje nagród i kar poradzi sobie w otoczeniu, w którym one występują?
Dla kogo: Warsztaty adresowane są do rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów, babć, dziadków, niań, wychowawców - wszystkich, dla których ważne są relacje z dziećmi.
Prowadzenie: Agnieszka Koluch - certyfikowana trenerka Familylab (organizacji założonej przez Jespera Juula), założycielka Wybieram Relację, pasjonatka Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuje ze szkołami i przedszkolami, prowadzi także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne.
Czas trwania: 2,5 godziny
Cena: 35 zł
Ilość miejsc ograniczona Decyduje kolejność wpłat na konto: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448
Rejestracja: krystyna@ksiegarniazbajki.pl