plakat

Kraina Olimpia - wakacyjne spotkania sąsiedzkie i warsztaty dla dzieci

08.07 – 26.08.2018
12:00 18:00

wstęp wolny

Już po raz trzeci Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej zaprasza dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia! Przez dwa miesiące - lipiec i sierpień - na dziedzińcu (róg Matejki i Grunwaldzkiej) będą odbywać się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne.

W lipcu motywem przewodnim Krainy Olimpia jest Kosmos! W pierwszy weekend wspólne piknikowanie i tańcowanie. Potem pałeczkę przejmuje lokalna artystka Gosia Bartosik, która przez trzy kolejne weekendy będzie prowadziła warsztaty plastyczne dla dziec: Szał niebieskich ciał. Dzieci będą tworzyć własne gwiazdy i planety - lampiony, które staną się później ozdobą dzielnicy.

Program:

8 VII - godz. 12-18 Piknik sąsiedzki na dziedzińcu: zabieramy koce i przychodzimy na sąsiedzką niedzielę na dziedzińcu! Będzie muzyka, popkorn, tańce, wspólne odnawianie zeszłorocznych rzeźb, mebli i ozdób: razem stwórzmy przyjazne miejsce, w którym chce się spędzać czas. O potańcówkową atmosferę zadbają DJki z Życia na fali. Szał niebieskich ciał - warsztaty plastyczne z Gosią Bartosik

14-15 VII - godz. 11-16 Szał niebieskich ciał. Projektowanie.
Ołówki, farbki, pisaki w dłoń! Żeby stworzyć galaktykę, trzeba ją najpierw zaplanować! Wraz z prowadzącą będziemy projektować własne ciała niebieskie: każdy pomysł dozwolony. Rysunki i projekty przydadzą się nie tylko przy późniejszym budowaniu: staną się również podstawą do stworzenia ⭐KOSMOZINA⭐, czyli dla większości pierwszego zbiorowego wydawnictwa!

21-22 VII - godz. 11-16 Szał niebieskich ciał. Kreowanie
W ten weekend tworzymy własną galaktykę! Budujemy i ozdabiamy planety. Zabawa nie z tej ziemi! ‍ ‍

28-29 VII - godz. 11-16 Szał niebieskich ciał. Orbitowanie.
To dopiero kosmos na dziedzińcu! Zawieszamy stworzone planety-lampiony i patrzymy, jak rozświetlają okolicę: nasz mały kosmos!

Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

Zobacz www.facebook.com/events/267310627177870/?active_tab=about