Oleś Duo

JazZamek #2: Oleś Duo - koncert

2016-10-07 ( piątek )
20:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Muzyka

Centrum Kultury ZAMEK zaprasza na kolejny koncert z cyklu JAZZAMEK #2: Marcin i Bartłomiej Oleś Duo - premiera płyty "One step from the past"

Oleś Duo to bardzo rzadko spotykana formacja w jazzie, składająca się wyłącznie z kontrabasu i perkusji, jeden z najbardziej oryginalnych i niezwykłych projektów stworzonych od początku działalności artystycznej braci Oleś. Od ponad dziesięciu lat Marcin i Bartłomiej Brat Oleś tworzą sekcję rytmiczną, są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc "rytmiczny dream team" jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung.

Oleś Duo to projekt przełamujący stereotypy, udowadniający, że kontrabas i perkusja wystarczą by stworzyć muzykę kompletną, pełną energii, i niespotykanych brzmień. Jest kontynuacją dotychczasowych poszukiwań twórczych oraz poszerzania języka jazzu o sonorystykę i koncepcje muzyki współczesnej.

O ile język improwizacji, motoryka, artykulacja i energia są stricte jazzowe, o tyle budowa improwizacji i koncepcje kompozycji znacznie bliższe są muzyce współczesnej. Wszystko to razem tworzy spójną, homogeniczną muzykę daleką zarówno eklektycznym rozwiązaniom trzeciego nurtu, jak i wyczerpanej, anachronicznej formule free jazzu. Muzyka Oleś Duo, choć skoncentrowana na improwizacji, opiera się o przemyślane struktury kompozycji, formę, oraz melodykę i brzmienie poszczególnych utworów.

Bilety - 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie CK Zamek, CIM, www.bilety24.pl

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

opr.sw akt.LT

Bilety dostępne w: