z

II Noc Chórów

2017-05-20 ( sobota )
17:00-23:50
Poznań

Kategoria: Muzyka

Miasto Poznań uznaje się za stolicę polskiej chóralistyki. Podczas koncertów zaprezentują się najlepsze chóry działające w Poznaniu i okolicach. Muzyka chóralna najlepiej wybrzmiewa w murach kościołów, dlatego wybrane zostały świątynie, które charakteryzują się doskonałymi warunkami akustycznymi i wyjątkową architekturą. Piękna muzyka w nadzwyczajnych wnętrzach zapowiada niezapomnianą ucztę dla oka i ucha.
Jako kontynuacja, II Noc Chórów wzbogaca Poznań w wydarzenie kulturalne na wysokim poziomie. Sama idea nawiązuje do "Nocy muzeów", zachęca do wieczornego spacerowania i odwiedzania kościołów, z których wydobywać się będzie chóralny śpiew.
W ramach projektu w sobotni wieczór odbędą się cztery koncerty w czterech zabytkowych kościołach Poznania: Kościół św. Wojciecha, Klasztor Karmelitów Bosych (Wzgórze św. Wojciecha), Kościół oo. Jezuitów (ul. Szewska), Kościół oo. Franciszkanów (Wzgórze Przemysła).
Okazją do zorganizowania tegorocznej edycji Nocy Chórów jest rocznica 25-lecia pracy ks. prałata Szymona Daszkiewicza z Poznańskim Chórem Katedralnym. Dlatego w niedzielne popołudnie zaplanowano uroczysty koncert w Katedrze Poznańskiej.

Program koncertów

opr.sw

Zobacz nocchorow.pl/