x

34. Dni Ułana 2019

26.04 – 28.04.2019

Dni Ułana organizowane są dla upamiętnienia Święta Pułkowego 15. Pułku Ułanów Poznańskich, które tradycyjnie odbywają się w pierwszy weekend po 23 kwietnia, tj. w dzień św. Jerzego - patrona kawalerzystów poznańskich. Inicjatorami reaktywowania Dni Ułana, które obchodzone były już w okresie międzywojennym, byli członkowie poznańskiego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich  (powstałego formalnie dopiero w 1991).

Obchody polegają na inscenizacjach historycznych, konkursach konnych w ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody, a także strzelaniu i walce bronią białą  (szabla, lanca). Składane są kwiaty i wieńce pod pomnikiem 15. Pułku Ułanów przy ul. Ludgardy  (Góra Przemysła).

Uwaga: W tym roku zmienia się lokalizacja obchodów Święta 15 Pułku Ułanów Poznańskich - 34. Dni Ułana 2019, 29. Ogólnopolskich Zawodów Kawaleryjskich MILITARI oraz Pikniku Wojskowego. Wydarzenia odbywać się będą na łęgach nadwarciańskich - między ulicami Piastowską, Bielniki i Jordana. Mapka w załączniku.

Program wydarzeń

Zobacz także: www.poznan.pl/ulan

opr.sw

nowa lokalizacja wydarzeń

Zobacz www.15pu.pl/dni-ulana-2019/