bieg w Starym Browarze

W Starym Browarze odbędzie się wyjątkowe, sportowe wydarzenie o charakterze charytatywnym - bieg sztafetowy. Trasa sztafety Miejska Mila (5 x 1609 m) prowadzić będzie przez park i wnętrza Browaru. Głównemu wyścigowi towarzyszą dziecięcy bieg Gzuba i rywalizacja seniorów. Inicjatorem imprezy jest zespół Pomaganie przez Bieganie, a dochód z niej wesprze podopiecznych fundacji "Dar Szpiku".

Start w parku, okrążenie obiektu od strony ulic Ogrodowej i Ratajczaka, wbiegnięcie na parking podziemny od strony Kościuszki, wyścig przez Pasaż, finisz na Dziedzińcu - tak będzie wyglądała trasa majowego biegu sztafetowego Miejska Mila.

Wyścig przez wnętrza centrum handlowego to niewątpliwa atrakcja dla wszystkich startujących, jednak organizatorzy podkreślają, że najważniejszy jest cel imprezy. Fundacja im. Anny Wierskiej "Dar Szpiku" (a wraz z nią platforma wolontariacka Drużyna Szpiku) pomaga osobom chorym na nowotwory krwi, wspiera rodziny pacjentów, promuje profilaktykę i dołączanie do grupy dawców szpiku.

Ambasadorami inicjatyw Pomaganie przez Bieganie są m.in. Kasia Bujakiewicz, Joanna Jabłczyńska i prezenter telewizyjny Bartek Jędrzejak.

W wyścigu Miejska Mila wystartują 5-osobowe sztafety, składające się minimum z 2 kobiet. Każdy zawodnik przebiegnie dystans 1609 m. Organizatorzy do startu zapraszają drużyny przyjaciół, zespoły firmowe, teamy sportowe i wszystkich fanów biegania. Zapisy nadal trwają na stronie czarnamila.pl. Głównej rywalizacji towarzyszy sztafeta Miejska Mila Senior dla 3-osobowych drużyn zawodników w wieku 60+. Ważną częścią imprezy będzie dziecięcy Bieg Gzuba. Najmłodsi biegacze zmierzą się z dystansem ok. 500 m. Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone medalami i upominkami od Partnerów wydarzenia.

Wyścigom Miejskiej Mili w Starym Browarze będzie towarzyszył rodzinny piknik i wiele atrakcji.

Zapisy do sztafety: http://czarnamila.pl/

Organizatorzy: Pomaganie przez Bieganie, Stary Browar

Prezentacja trasy biegu tutaj