Prawdopodobnie ojciec z synem grają na podłodze w plamszówkę. Chłopiec cieszy się, ma podniesione rece do góry. Na stołeczku leży kilka gier planszowych.

2 października ruszyła kolejna, trzecia już edycja konkursu "Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku", którego nagrodą jest wydanie autorskiej gry, wprowadzenie jej do sprzedaży oraz promocja tytułu. W ubiegłym roku wyścig o wygraną był bardzo zacięty - nadesłano aż 109 zgłoszeń. Aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie konkursu, do 13 grudnia należy przesłać prototyp gry wraz z instrukcją. Na początku przyszłego roku odbędą się obrady jury, podczas których wyłoniona zostanie piątka finalistów, a także zwycięska propozycja.
Święto fanów planszówek w wirtualnej przestrzeni
W sobotę 10 października w ramach Dnia Gier Planszowych odbędą się cztery spotkania online prowadzone przez Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk (@Zwierz popkulturalny), poświęcone nowym tytułom, planszówkowym zachwytom i wspomnieniom najbardziej zaciekłych rozgrywek. W wirtualnym studiu zagoszczą Piotr Jasik (@Game Troll Tv), Kamil Nowak (@Blog Ojca), Mariusz Serafin (@fani gier) oraz Kasia Cioch i Wojciech Wiśniewski - twórcy gry PARTYtura.

Pełen harmonogram Dnia Gier Planszowych dostępny jest na stronie wydarzenia na Facebooku. Interaktywne transmisje odbędą się na Facebook.com/empikcom. W trakcie spotkań możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie rozmowy tłumaczone będą na język migowy.

Zobacz www.Facebook.com/empikcom