Maciej Berbeka na tle gór.

"Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku" - spotkanie z autorami książki

02.12.2020
20:00

25 listopada na rynku ukaże się książka Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego, pt."Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku".  "W górach bardzo chce się uniknąć ryzyka. Ale nie iść nie można" - mawiał Maciej Berbeka, jeden z lodowych wojowników, himalaista, który zimą stanął m.in. na szczytach Manaslu i Czo Oju. Pierwszy człowiek, który zimą przekroczył w Karakorum magiczną granicę 8000 metrów. Jego rekord utrzymał się przez 23 lata.

Berbeka cudem uniknął śmierci pod Broad Peakiem w 1988 roku, by ponownie po 25 latach na oczach całej Polski stoczyć ostatnią walkę z tą górą. Sięgnął wierzchołka, ale góra nie wypuściła go już ze swoich objęć. Dramatyczną walkę o przeżycie śledziła wówczas cała Polska. Co sprawiło, że w 2013 roku zdecydował się wziąć udział w tej słynnej zimowej wyprawie na Broad Peak?

Multimedialne spotkanie premierowe z udziałem autorów odbędzie się 2 grudnia o godzinie 20.00. W specjalnym panelu medialnym udział wezmą przedstawiciele Taternika, Magazynu Góry, Sportowej Książki Roku, Książek Sportowych oraz portalu Lubimy czytać.pl
Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/cqznOIEHQ

Zobacz www.fb.me/e/cqznOIEHQ