Rysunek mężczyzny z profilu, z fajką w ustach. Po prawej stronie cytat: "My tylko decydujemy o tym jak wykorzystać czas, który został nam dany."

Ona od lat czyta i rysuje, oni napisali jedne z ważniejszych książek w historii literatury światowej i polskiej. Wystawa grafik Darii Mielcarzewicz, towarzysząca Festiwalowi Fabuły.

"Zaczęło się od Gombrowicza. Podczas lektury "Dzienników" Daria stwierdziła, że fajnie byłoby jedną z wielu intrygujących myśli Gombra utrwalić w graficznym projekcie, by lepiej ją zapamiętać. Potem zrodziła się myśl, że przyjemnie byłoby kojarzyć twarze ważnych, bliskich autorów, pisarzy, poetów, filozofów itd. Tak właśnie powstał pierwszy projekt i zrodziła się idea kolejnych. Grafiki zdobią przedmioty codzienne: koszulki, torby, plakaty, kubki, a także notesy, magnesy, pocztówki i inne artykuły." Wszystko po to, by pisarze i ich fabuły stały się nam bliższe, by przypominać, że czytanie jest ważne. Pisarze i pisarki na projektach Darii stają się mniej papierowi, a cytaty poruszają tryby w naszej pamięci. Niektóre teksty są żartobliwe inne śmiertelnie poważne. Przypominają, że literatura to jednocześnie przyjemność, ale przede wszystkim nośnik cennych dla nas wartości.
Cytat pochodzi ze strony: sklepzcytatami.pl

Wycieczka wirtualna po wystawie na stronie CK Zamek

Zobacz www.ckzamek.pl/