plakat

Trillme Festival 2018 - III Międzynarodowy Festiwal Chórów Dziewczęcych

19.09 – 23.09.2018

Trillme International Girls' Choir Festival) to jedyne tego rodzaju wydarzenie artystyczne w Europie. Odbędzie się on we wrześniu 2018 roku w stolicy Wielkopolski - Poznaniu. Pomysłodawcą i gospodarzem festiwalu jest jeden z najbardziej utytułowanych zespołów dziewczęcych w Europie - Chór Dziewczęcy SKOWRONKI, działający pod dyrekcją Alicji Szelugi przy poznańskim Centrum Kultury Zamek.
Poznań, nazywany miastem chórów, uznany w kraju i poza jego granicami za najpotężniejszy polski ośrodek chóralny, przez kilka festiwalowych dni stanie się miejscem muzycznego spotkania dziewcząt w wieku od 12 do 19 lat z różnych stron świata. Piękno i subtelne brzmienie dziewczęcego głosu wypełni sale koncertowe poznańskiego Zamku oraz innych wyjątkowych miejsc Wielkopolski.
Chóry biorące udział w festiwalu wykonają głównie muzykę rodzimą, a koncerty będą okazją do zaprezentowania bogactwa kultury muzycznej krajów, z których pochodzą uczestnicy. Festiwal będzie świętem otwartości i szacunku, a także inspiracją do wymiany kulturowej.
Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie Koncert Galowy, podczas którego chóry w nim uczestniczące, oprócz indywidualnych prezentacji, wykonają wspólnie dzieło jednego z polskich kompozytorów.
Trzeci Trillme Festival odbędzie się w dniach 19 - 23 września 2018 roku. Będzie bezprecedensowym, wyjątkowym wydarzeniem artystycznym i prawdziwą ucztą dla wytrawnych poznańskich melomanów oraz miłośników muzyki chóralnej z całego świata. Gościnny Poznań oraz organizatorzy zapraszają wykonawców i odbiorców na niezwykłe święto muzyki, która wybrzmi dziewczęcymi głosami!

Koncerty obywać się będą w Ali Nova Akademii Muzycznej, Auli UAM, Centrum Kultury Zamek, w poznańskich szkołach i kościołach. Szczegółowy program na stronie www.girlschoirfestival.pl/program.html

Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Poznania