Po prawej zdjęcie pisarki i okładka książki. Po lewej białe napisy na pomarańczowym tle.

Dorota Masłowska powraca z najnowszą literacką propozycją. Z Agnieszką Szydłowską porozmawia o kulisach powstawania książki "Bowie w Warszawie" (Wydawnictwo Literackie).

Fabuła powieści osadzona jest w gierkowskiej dekadzie lat 70. David Bowie w trakcie podróży z Moskwy do Berlina zatrzymuje się na krótką chwilę w Warszawie. Jego na pozór niewiele znaczący pobyt w polskiej stolicy obrósł legendą jako smuga koloru i blasku w powszechnej szarzyźnie.

Tymczasem plutonowy Wojciech Krętek próbuje rozwikłać sprawę niejakiego Dusidamka z Mokotowa. Siejący postrach oprawca zdaje się być jedynie symbolem pomniejszych przemocy i opresji, jakich mieszkanki Warszawy doświadczają na co dzień. Z lektury powieści czytelnik dowie się, co może łączyć króla muzyki z seryjnym dusicielem.

Ilustracje do książki stworzył ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com