plakat

Powitanie wiosny z TUTU - wystawa i targi polskich projektantów

21.03 – 31.03.2019

Stary Browar zaprasza na wystawę organizowaną przez concept store TUTU, która będzie połączeniem mody oraz sztuki "made in Poland". Jak zapewnia Agata Królikowska, właścicielka TUTU, butiku działającego już 5 lat na terenie Starego Browaru, wystawa pokaże działalność artystyczną i proces twórczy kryjący się za rzeczywistością projektanta.

Jest to okazja, by poznać artystyczne oblicze twórców. Finałem wystawy będą targi mody, na których przez cały weekend spotkać będzie można autorów prezentujących wyselekcjonowane polskie marki i ich najnowsze, wiosenno-letnie kolekcje.

Po co modzie prezentacje w formie wystaw artystycznych? Celem jest pokazanie DNA marek, inspiracji kryjących się za ubraniami oraz samej osobowości projektantów. W USA wielkim zainteresowaniem cieszą się wystawy o modzie organizowane przez Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku; podobne wydarzenia regularnie pojawiają się w programie londyńskiego Victoria & Albert Museum. Stary Browar już nie po raz pierwszy udowadnia, jak ciekawe mogą być spotkania mody ze sztuką. Najważniejszym wydarzeniem 2018 roku w Starym Browarze była wystawa fotografii Davida LaChapelle'a, który w swoich pracach barwny świat mody przenosi z wybiegów na galeryjne ściany. Ze sztuką flirtują także sieciowe marki. Ostatnią kolekcję ubranek dla dzieci skandynawski brand COS pokazywał w formie rzeźb i instalacji. Edytoriale z zeszłoroczną kolekcją RE.DESIGN Reserved autorstwa Bartka Wieczorka zatarły granicę między modą a fotografią artystyczną.

Wystawa: 21-28 marca, wstęp wolny w godz 12:00-20:00
Targi: 29-31 marca, wstęp wolny w godzinach pracy Centrum
Pasaż +1, galeria pop-up przy wejściu od strony ul. Ratajczaka

Zobacz starybrowar5050.com/wydarzenia/powitanie-wiosny-z-tutu-wystawa-i-targi-polskich-projektantow/