Obraz Henriego de Toulouse-Lautrec'a pt."Panna Marcelle Lender w popiersiu". Obraz przedstawia kobietę, jej twarz jest widoczna z profilu, na twarzy widać grymas. Praca jest utrzymana w jasnych, pastelowych barwach, uwagę przykuwają mocno rude włosy kobiety

Od 29 maja CK Zamek zaprasza ponownie! Zachowując zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii, otwiera wystawę "Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni", wystawę uczestników pracowni plastycznej tARTak "Zestawienie 2020", księgarnię Bookowski oraz kawiarnię Szklarnia.
Wystawa "Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni" (29.05.-21.06.) czynna codziennie g. 12-20, bilety: 20 zł (n), 15 zł (u), Sala Wystaw.

Sprawdźcie, jak mistrzom grafiki minęła kwarantanna w Zamku!

Twórczość graficzna takich artystów, jak: Édouard Manet, Camille Pissarro, Paul Cézanne, czy Pierre-Auguste Renoir jest w większości nieznana szerszej publiczności, ale stanowi fascynujące przedłużenie oraz dopełnienie ich sławnych dzieł malarskich. Odwiedzajacy znajdą tu charakterystyczne dla impresjonistów tematy jak: portrety, życie nowoczesnego miasta, krajobrazy i zjawiska pogodowe. W grafikach, podobnie jak w obrazach, artyści korzystali z nowatorskich technik i kultywowali estetykę wykonania. Na wystawie można zobaczyć dwie kolekcje muzealne: z najbardziej znaczącego archiwum impresjonistów poza Francją - Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz ze zbiorów nowoczesnej grafiki francuskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie, z kolekcji Feliksa Jasieńskiego. Ekspozycja została wzbogacona o XIX-wieczny warsztat graficzny.
Organizatorzy proszą o zapoznanie się regulaminem zwiedzania wystawy i zachowania na terenie CK ZAMEK w czasie obowiązywania obostrzeń w stanie epidemii COVID-19.

Zobacz www.ckzamek.pl