Jedna z prac artystki.

Karolina Breguła oraz goście i gościnie: Yulin Huang, Yi-Jin Huang, Zuo-Xin Tang, Po-I Chen, Print & Carve Dept., Grupa Filmowa Kino Свобода.

"Ćwiczenia z utraty kontroli" to wielowątkowa opowieść o masowych wywłaszczeniach, eksmisjach, wyburzeniach i utracie domu. Jej autorka przygląda się mechanizmom gentryfikacji oraz taktykom oporu wobec nich, procesom społecznym zachodzącym w niszczonych dzielnicach i doświadczeniu jednostek, które ucierpiały w wyniku utraty domu. Stara się uchwycić moment życiowej zmiany oraz wiążącej się z nią niepewności i niestabilności, będących udziałem mieszkańców i mieszkanek dzielnic przechodzących transformację. Napisana we współpracy z badaczami i badaczkami oraz osobami doświadczającymi eksmisji, książka jest opisem procesów urbanistycznych i ich niedoskonałości, równocześnie będąc dokumentem oporu i nadziei, zmęczenia i rezygnacji oraz tego, co jedna z bohaterek książki nazywa ćwiczeniami z utraty kontroli.

dr hab. Karolina Breguła
Artystka wizualna, autorka filmów, fotografii i instalacji. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, gdzie w 2016 roku otrzymała doktorat. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, Tokyo Photographic Art Museum w Tokio, w Jewish Museum w Nowym Jorku oraz na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Jest laureatką Złotego Pazura w konkursie Inne Spojrzenie na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, drugiej nagrody w konkursie Spojrzenia 2013 - Nagroda Fundacji Deutsche Bank i trzeciej nagrody na Samsung Art Master 2007. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: nieczynne
  • Wtorek - Sobota: 12 - 19
  • Niedziela: 12 - 16