Baner z informacjami o wystawie.

Wystawa Top 21. Ikony polskiego designu XXI w.

27.05 – 31.07.2022

Wystawa prezentuje wybór dwudziestu jeden obiektów współczesnego polskiego wzornictwa. W przestrzeni VZORów swoje miejsce znajdą eksponaty, które poprzez swoją estetykę, formę i innowacyjność zdążyły zapisać się w historii naszego designu ostatnich dwóch dekad. Piękne, odważne, nowatorskie i niepowtarzalne. Nagradzane w Polsce i na świecie. Obecne w kolekcjach muzealnych, w przestrzeniach publicznych i prywatnych. Słowem, ikony XXI wieku.

Kuratorką wystawy jest Małgorzata Czyńska, pisarka i historyczka sztuki, autorka poczytnej książki o designie "Dom polski. Meblościanka z pikasami".

Nasza wystawa dopisuje nowy rozdział do historii polskiego designu.
Na przestrzeni dwudziestu dwóch lat doczekaliśmy się galerii projektów, które już zyskały status ikon, "nowych klasyków". Małgorzata Czyńska.

Za aranżację wystawy odpowiada Grupa Mixer, którą widzowie znać mogą z teatralnych działań scenicznych m.in. na rzecz wielu spektakl Marcina Libera.

Top 21 w Pracowni VZORY to obiekty od uznanych marek i projektantów m.in:
Tomka Augustyniaka, Agnieszki Bar, Marka Cecuły, Fivetimesone, Maji Ganszyniec, Malwiny Konopackiej, Krystiana Kowalskiego, Doroty Koziary, Piotra Kuchcińskiego, Aleksandry Kujawskiej, Kuźni Skały, Moho Design, Malafor, Mosko/Monika Skorupska, Puff-Buff, Tomka Rygalika, Tabandy, Oskara Zięty.

Wystawę odwiedzać można w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 15.00 - 18.00.

Zobacz www.pracowaniavzory.pl