Jadna z prac artystki.

Wystawa reprodukcji obrazów białoruskiej artystki - ilustratorki Olgi Jakubowskiej.

Olga znana jest z cyklu prac poświęconych protestom na Białorusi i dzielnej obronie mieszkańców Ukrainy przed agresją rosyjską.

Rysunki wykonane są w formie zrozumiałej nawet dla dziecka: pozytywne postacie - kotki, stawiają opór wilkom, a Anioły Stróże są symbolami dobroci, troski i wiary w lepszą przyszłość. Olga stała się tym samym artystką, która uchwyciła najjaśniejsze momenty naszej najnowszej historii.

"Jestem ilustratorką dziecięcą, zawsze tworzyłam pozytywne obrazy. W moich pracach, jak w każdej bajce, oczekuje się szczęśliwego zakończenia. I mam nadzieję, że nasza bajka również zakończy się szczęśliwie. Nie da się długo żyć w odwróconym świecie, kiedy czarne nazywa się białym i na odwrót. Na dłuższą metę to po prostu nie działa. Wszyscy o tym marzymy, nieprawdaż? Wierzę, że Dobro zwycięży, a Sprawiedliwość zatriumfuje!" - tak Olga opowiada o aktualnych wydarzeniach.

Na wystawie zaprezentowane zostanie ok. 60 prac wraz z opisem i historią ich powstania.

  • Wernisaż 20. sierpnia 19:00 w Wernisaż nosi tytuł "Rysunki z książki".
    W dniu otwarcia wystawy występować dla Was będzie Alena Kadanova, białoruska wokalistka mieszkająca od paru lat w Poznaniu, która całym sercem łączy się z protestującymi przeciwko sytuacji na Białorusi
  • Wystawa "Maluję nasze życie" potrwa do 4 września 2022 r. i będzie czynna w godzinach 11.00 - 17.00.

Wstęp wolny.