plakat

Ratuję, bo potrafię! - warsztaty udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i nimowlakom

2019-02-28 ( czwartek )
Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29, Poznań

Kursy dla wszystkich, którzy chcą poznań zasady udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i małym dzieciom. Warsztaty pielęgnacji noworodka dla przyszłych rodziców, dziadków, rodzeństwa, pielęgniarek, położnych - z wykorzystaniem realnego modelu anatomicznego dwudniowego noworodka

Ciąża to bardzo ważny okres dla osób, które oczekują potomstwa. W tym czasie występuje wiele zagrożeń, które wymagają uwzględnienia specjalnych potrzeb. Udzielanie pierwszej pomocy w przypadku osób w ciąży, wymaga wiedzy i zwracania uwagi na różne sytuacje, które mają szczególne znaczenie w przypadku ciąży. Równie ważna jest wiedza, jak rozwija się maleństwo, które staje się wielką radością i troską rodziców. Umiejętność, jak reagować prawidłowo w sytuacjach mogących prowadzić do zagrożenia życia maluszków jest czymś, co każdy rodzic wiedzieć powinien!

Jak reagować przy zakrztuszeniach? Co to jest bezdech i jak mu przeciwdziałać? Jak prowadzić RKO? Kiedy można użyć AED? Jak udrażniać drogi oddechowe ciężarnych? Jak przykleić elektrody AED ciężarnej i małemu dziecku? Czy otarcie na brzuchu może być groźne? To wszystko i jeszcze wiele innych rzeczy będzie można dowiedzieć się podczas warsztatów pierwszej pomocy.

Rejestracja: kontakt@akceptacja.org.pl Liczba miejsc ograniczona.

Zobacz akceptacja.org.pl/jestesmydlawas/?page_id=630