Zawody pływackie - Sheraton Cup
Wśród uczestników znajdzie się również olimpijczyk z Londynu - Kacper Majchrzak (KS Warta Poznań) - jeden z najlepszych obecnie sprinterów w kraju.
W programie zawodów znalazły się wszystkie konkurencje indywidualne do 400m. Mastersi mogą wystartować na dystansach sprinterskich, przewidziane są dla nich 'pięćdziesiątki' i 'setki'. Nowością na polskim 'podwórku' pływackim jest sposób rozgrywania sztafet, które będą musiały przejść eliminacje, aby dostać się do finałów. Te, zaplanowane zostały na niedzielne popołudnie.
Kolejną nowinką jest połączenie zawodów dla dzieci, juniorów i seniorów z zawodami dla dorosłych czyli Mastersów. Takie rozwiązanie stwarza możliwość zaprezentowania się całego klubu pływackiego, a także współuczestniczenia w zawodach dzieci wraz z rodzicami - a być może też trenerów?
Organizator przygotował osobne dekoracje i nagrody dla dziewięciu kategorii wiekowych wśród juniorów oraz zgodnie z przepisami Masters - dla wszystkich kategorii od "0' do "Z'. Specjalnym wyróżnieniem jest przygotowane przez głównego sponsora zawodów SHERATON POZNAN HOTEL, trofeum za sumę punktów z czterech osobnych wyścigów stumetrowych. Każdy, kto przepłynie 100m wszystkimi stylami i nie zostanie zdyskwalifikowany w żadnym z nich, ma szansę na wygranie tej klasyfikacji. Do rozdania jest aż SZESNAŚCIE nagród. Wśród sponsorów zawodów znalazł się również producent kosmetyków dla pływaków - TRISWIM.
Organizatorzy poinformowali, iż wśród nagród jakie czekają na najlepszych pływaków znajdzie się zaproszenie na bezpłatny weekend do hotelu Bristol w Wiedniu oraz do hotelu Sheraton Sopot. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia. Więcej na stronie zawodów.
Zobacz również
Sportowe wydarzenia w weekend (24.10 - 26.10)
Trwa nabór grantów PZU na projekty edukacyjne, kulturalne i społeczne
Udany weekend zapaśników Sobieskiego Poznań