Poznań powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Już za tydzień, 1 czerwca, rozpocznie się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec cykliści z 50 miast będą walczyć o tę nagrodę. Poznań po raz pierwszy przystąpi do tej inicjatywy. Tytułu, zdobytego dwa razy z rzędu, bronić będzie... Nowa Sól. Akcja ma motywować mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. 

Forum Gmin na 5! - Poznań wyróżniony

Miasto Poznań zdobyło tytuł "Gmina na 5!" oraz "Złota Gmina na 5!" przyznawany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Nagrodę w imieniu Miasta odebrał dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Michał Łakomski.

Poznań na Smart City Forum

W środę rozpoczął się największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Smart City Forum to przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i biznesu. W inauguracji wydarzenia wziął udział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

PBO 2022: Czekamy na pomysły mieszkańców

Rozpoczęło się składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać pomysły o charakterze rejonowym albo ogólnomiejskim, w tym w ramach Zielonego Budżetu. Czas na to jest do 31 maja. Tym razem do wydania będą aż 22 mln zł - czyli o milion więcej niż rok temu.

Parkuj i jedź transportem publicznym

15 marca zostaną otwarte trzy parkingi "Park&Ride" znajdujące się przy ulicach św. Michała i Biskupińskiej oraz przy rondzie Starołęka. Mają one zachęcić do poruszania się po mieście transportem publicznym. Trwają ostatnie prace przygotowawcze.

MPK Poznań chce kupić autobusy napędzane wodorem

Wniosek o dofinansowanie zakupu 84 autobusów wodorowych przesłało MPK Poznań do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Natomiast w niedzielę, 31 stycznia, przedstawiciele MPK oraz Miasta Poznań mieli okazję sprawdzić możliwości wodorowego Solaris Urbino 12 hydrogen.

Zapraszamy na konferencję!

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję konferencji Smart City Wielkopolska, która odbędzie się 25 czerwca 2020 r., w godzinach 11.00 - 15.00. Spotkanie jest bezpłatne i dostępne dla każdego, a przeprowadzone zostanie w formie online.

Poznański Budżet Obywatelski 2021

Już od poniedziałku, 1 czerwca będzie można zgłaszać projekty do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Do wydania nadal będzie aż 21 mln zł - 15 mln zł na projekty rejonowe i 6 mln zł na projekty ogólnomiejskie, z czego 4 mln zł na rozwój terenów zielonych. 

#VirtualEvents - przenieś swoje wydarzenie do sieci

W czasie, gdy konieczne jest zachowanie dystansu społecznego, wiele wydarzeń przenosi się do internetu, a popularność zdobywają aplikacje służące spotkaniom online. Rozwiązaniem, które zawsze zapewni idealną jakość dźwięku i obrazu, jest oferta #VirtualEvents, przygotowana przez Grupę MTP.

Miasto Poznań stawia hotele dla owadów

150 domków dla owadów jest instalowanych w poznańskich parkach i lasach. Pomoże to we wzroście populacji tych pożytecznych stworzeń, a tym samym przyczyni się do zachowania bioróżnorodności środowiska naturalnego. Zakup hoteli dla owadów jest elementem miejskiego programu "Poznań dla pszczół". 

Nowi mieszkańcy w Parku Miejskim w Pile

Dzięki współpracy Fundacji Pszczoła i Urzędu Miasta Piły w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica powstał hotelik dla pszczół murarek i innych owadów funkcjonujących w Parku. Zamieszka w nim ponad tysiąc tych niezwykle pożytecznych owadów.