Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem

2012-01-19 ( czwartek )
16:00
Biblioteka WSNHiD, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Wydawnictwo Zysk i Spółka oraz  Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zapraszają na  promocję "Fidelady", najnowszej książki autorstwa Krzysztofa Mroziewicza. Spotkanie poprowadzi dr Joanna Dobrowolska-Polak.

Krzysztof Mroziewicz to dziennikarz wielkiego formatu specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Podczas pobytu na Kubie na własne oczy zobaczył się, jak kuszą jej wdzięki i magnetyzuje atmosfera, która przetrwała w obliczu niezwykle trudnej historii. Co zaczęło się zmieniać od czasu wybuchu rewolucji niosącej nadzieję, nowe perspektywy, chwalącej wielkie hasła? Jakie było jej prawdziwe oblicze? W jaki sposób zdradziła swe ideały, przekształcając się w represyjny i obezwładniający reżim?  Daleki od jałowych przemyśleń, kompromisu i stereotypowego myślenia autor obnaża kolejne mity i nieudolność polityki przywódców Kuby, przez co wyłania się obraz prawdziwej rzeczywistości i nieuniknionej przyszłości tego kraju. Podróż ku wolności trwa!

Krzysztof Mroziewicz (ur. 1945 r. w Słupicy koło Jedlni) - polski publicysta, korespondent wojenny, dyplomata, komentator spraw międzynarodowych w "Polityce" i programie TVP "7 dni świat". Ambasador Polski w Indiach, Sri Lance i Nepalu w latach 1996-2001

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godzinie 16.00 w Bibliotece Uczelni (poziom -1).