Spotkanie kórnickie w ramach projektu -Najcenniejsze klejnoty kultury

2011-01-15 ( sobota ) – 2013-12-31 ( wtorek )
Zamek w Kórniku

Kategoria: Rozrywka Inne

Cykl spotkań w Zamku Kórnickim i w Klaudynówce (na Podzamczu)

Wstęp wolny - do wyczerpania miejsc.

Na projekt składać się będzie cykl spotkań w Zamku Kórnickim i w Klaudynówce (na Podzamczu), organizowanych przez okres trzech lat, począwszy od 15 stycznia 2011 r.

Każdy rok obejmował będzie cztery bloki tematyczne - prezentacje rękopisów, starodruków, książek XIX-wiecznych oraz tradycyjne już weekendy majowe.

Blok pierwszy, obejmujący cztery pierwsze miesiące roku, to spotkania z niezwykłą historią rękopisów, a także warsztaty dotyczące materiałów i narzędzi pisarskich.

Maj - jak co roku - rezerwujemy na weekendowe pokazy najcenniejszych zbiorów Biblioteki, w tym słynnego rękopisu III części Dziadów Adama Mickiewicza.

Kolejne cztery miesiące to prezentacje dziejów starodruków w historii piśmiennictwa, uatrakcyjnione warsztatami praktycznymi.

Zaś w ciągu ostatnich trzech miesiący roku spotkania będą dotyczyły XIX-wiecznej rewolucji w historii książki, a prelekcje ubogacą przykłady cennych druków z naszych zbiorów.

Imprezy będą się odbywać w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 13.30.
Wyjątkiem będzie maj, kiedy to zbiory będą udostępniane w każdy weekend od 10.00 do 17.00.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyć będą ciekawe prezentacje, warsztaty praktyczne oraz pokazy najcenniejszych zbiorów bibliotecznych.

Wstęp wolny - do wyczerpania miejsc (istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji telefonicznej).

Zobacz www.bkpan.poznan.pl