Wydarzenia na planie Pokaż na planie

Spektakl "Psie serce" (Hundeherz)

2016-10-21 ( piątek )
19:00-20:30
Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Powrót do Poznania międzynarodowej grupy teatralnej z Brandenburgii dobrze znanej publiczności festiwalu Malta.

Spektakl powstał na podstawie satyrycznego opowiadania Michaiła Bułhakowa z 1925 roku. Jest to historia bezczelnego i nieokrzesanego "człowieka-psa", powstałego w wyniku eksperymentu medycznego w moskiewskim domu sławnego profesora Przeobrażeńskiego, specjalisty od zabiegów odmładzających.

Profesor przeszczepia bezdomnemu psu jądra i przysadkę mózgową drobnego kryminalisty alkoholika, który właśnie zmarł. Po operacji pies zamienia się stopniowo w człowieka, przejawiając przy tym wszystkie złe cechy dawcy organów: agresję, chamstwo i skłonność do alkoholu. Jego uczynki przysporzą profesorowi licznych kłopotów, skłaniając go do przeprowadzenia kolejnej operacji, która przywróci zoperowanemu psu jego psie życie.

Tekst Bułhakowa, pełen odniesień do sytuacji w Rosji, został wydany dopiero 47 lat po jego śmierci. Autor nie oszczędza w nim nikogo, jego bohaterowie mają wiele twarzy, niczym postacie z obrazów Otto Dixa i Georga Grosza, malarzy współczesnych Bułhakowowi. Ton und Kirschen Wandertheater został założony przez byłych członków Footsbarn Travelling Theatre. Od czasu reunifikacji Niemiec grupa ma swoją siedzibę w Glindow w Brandenburgii. Zespół występuje na całym świecie. Z czterech stron świata (Niemcy, Francja, Anglia, Kolumbia i Rosja) pochodzą także tworzący go artyści.

Spektakl dla dzieci (od 12 lat ) i dorosłych

Inscenizacja: Margarete Biereye & David Johnston Przekład z niemieckiego oraz polskie napisy - Joachim Stephan

Bilety 20 zł (przedsprzedaż)/30 zł (w dniu spektaklu)

Sprzedaż: CK Zamek, CIM, Dom Bretanii, oraz na www.ckzamek.pl i bilety24.pl

Organizacja: Dom Bretanii i CK Zamek

Spektakl organizowany jest w ramach VIII Festiwalu Kultur Regionów Europy - Berlin i Brandenburgia.

Program spektaklu

Zobacz dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/imprezy-cykliczne/festiwal-kultur-regionow-europy