n

Poznań Nowa Generacja: Rebeka, Miss Is Sleepy, KVBA, Groberska - koncert

2016-12-10 ( sobota )
19:00
MTP, Pawilon nr 2, ul. Głogowska 14

Wyjątkowy festiwal muzyczny! W ramach wydarzenia odbędą się cztery koncerty obiecujących lokalnych zespołów, wystawa plakatów, wystawa zdjęć oraz giełda płytowa!  Zagrają Rebeka, Miss Is Sleepy, KVBA oraz Groberska!
Rebeka - od wydania debiutanckiej płyty, Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny konsekwentnie umacniają swoją pozycję na rynku muzycznym. Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze zespołu. W marcu tego roku ukazał się najnowszy album duetu - "Davos". To album pełen różnorodnych piosenek - od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia. 
Miss Is Sleepy podróżuje po piaszczystych bezdrożach, wijących się rzekach elektrycznych węgorzy, zapomnianych przedmieściach. To muzyka dla rogatych dusz, świadków odchodzącego i romantycznego świata niespiesznych opowieści - barowych, osiedlowych, łotrzykowskich. Niedawno ukazała się ich debiutancka EP-ka "En Route". 
KVBA - Poznańsko-wrocławski projekt duetu Zublewicz/Holak tworzący muzykę z pogranicza ambientu, eksperymentalnej elektroniki, house'u i techno. Zespół zadebiutował podczas tegorocznej edycji festiwalu Enea Spring Break, w kolejnych miesiącach wystąpił się także m.in. na festiwalu Audioriver. Premierowe wydawnictwo KVBA planowane jest na przełom 2016 i 2017 roku. 
Groberska - 21-letnia autorka muzyki i tekstów. Występowała już na jednej scenie z Marceliną oraz Skubasem. Swoje pierwsze utwory zaczęła publikować w sieci pod nazwą Closeinsounds. Do swoich największych inspiracji zalicza Jeffa Buckley'a oraz... Jamesa Deana. We wrześniu premierę miał singiel "Pragnąc Słów".
Integralnym elementem wydarzenia będzie wystawa okładek płytowych wyróżnionych w Konkursie 30/30  organizowanym przez Galerię Miejską Arsenał, partnera festiwalu Poznań Nowa Generacja. Wybrane grafiki z pewnością nabiorą nowych znaczeń i zachwycą publiczność przez umieszczenie ich w nieoczywistych wnętrzach zabytkowej Hali nr 2 MTP. Warto dodać, że w tym roku za najlepszą okładkę uznano "En Route" czyli okładkę mini-albumu Miss Is Sleepy. 
W ramach imprezy zaprezentowane zostaną także zdjęcia fotografów skupionych w Pix.house. Motywem przewodnim wystawy będą zdjęcia koncertowe, zwłaszcza z tegorocznego festiwalu Enea Spring Break. 
Imprezę rozpocznie kolejna Poznańska Giełda Fonograficzna Vol.IV - Edycja Świąteczna, której poprzednie edycje odbyły się m.in. w Centrum Kultury Amarant oraz w Relaksie Nad Wartą. Giełda odbędzie się w godzinach 10:00 - 16:00. Wstęp dla kupujących bezpłatny. Poznańska Giełda Fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełnić swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami czy po prostu spotkać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. 

bilety - 29 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: