Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem artystów w trakcie spektaklu

Święta z operą | #operaotwiera

2020-04-11 ( sobota )
17:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Fredry 9, Poznań

Udane Święta to oczywiście te z kulturą, bo nic nie łączy tak, jak wspólne (nawet jeśli nie fizycznie) obejrzenie opery.
#zostanwdomu i poznaj "Parię". Jak długo można żyć w ukryciu? Ile jesteśmy w stanie poświęcić dla uczucia? Czy można zapomnieć o swoim pochodzeniu?
Graham Vick, wizjoner teatru operowego, jeden z najważniejszych współczesnych reżyserów, wydobył "Parię" z zapomnienia. Spod egzotycznego sztafażu - Indie, system klasowy, pariasi - wyłowił to, co w utworach Moniuszki najistotniejsze: poruszające i prawdziwe historie oraz niezwykłą wrażliwość społeczną. Spektakl zrealizowany w poznańskiej hali ARENA, z udziałem przeszło 50 statystów i publicznością uczestniczącą w akcji scenicznej, został uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Moniuszki. Muzyczna interpretacja Gabriela Chmury wyznaczyła nową ścieżkę w odczytywaniu partytur autora "Halki". Za te osiągnięcia poznańska "Paria" została nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody świata operowego International Opera Award w kategorii "dzieło odkryte na nowo".
Link do bezpłatnej transmisji: http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/paria/?fbclid=IwAR04XxsgVeg8dQcDmEil3cn3Konfs9Sz3NoqKteCL26Odc2_rz8Fh136ejc
Widownia Teatru Wielkiego w Poznaniu to 858 miejsc. Od 10 marca 2020 - 858 pustych miejsc. To Państwa - naszych Widzów - brakuje nam najbardziej, dlatego: #zostanwdomu i #WspierajKulturę oglądając nasze spektakle online. Wybraliśmy najlepsze realizacje z repertuaru, nowatorskie, nagrodzone, te, które odbiły się szerokim echem.

Więcej na stronie wydarzenia na FB.