Dzieciakom i ptakom

Warsztaty dla dzieci wokół książki " Dzieciakom i ptakom"

2015-01-09 ( piątek )
10:00-11:00
Księgarnia Patronacka Zysk i S-ka Wydawnictwo , ul. Wielka 10, tel. 61- 853 27 51

Kategoria: Dziecko

Księgarnia Zysk i S-ka Wydawnictwo zaprasza grupy dzieci na Warsztaty wokół książki "Dzieciakom i ptakom" prowadzone przez córki autorów książki. Podczas spotkania poznacie świat poezji Tadeusza Mioduszewskiego oraz ilustracji Janusza Stannego. Zofia Mioduszewska i Katarzyna Stanny opowiedzą o autorach, pokażą pamiątkowe fotografie, poprowadzą warsztaty artystyczne.

Dzieci wcielą się w poetów i ilustratorów - zaprojektują własną książkę! Pełne humoru wiersze Tadeusza Mioduszewskiego pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Czy wiecie, skąd się biorą ciepłe słowa? O czym śni piesek Brysio? Komu pasikonik na skrzypkach swych dzwoni? Co się przydarzyło jajkom grającym w piłkę? Czy może widzieliście to dziwne zwierzę, które przed chwilą mignęło i wpadło do lasu?

Do wyboru dwie godziny spotkań godz. 10:00 i 12:00

Wstęp 8 zł (w cenie książka z imienną dedykacją )

Zapisy tel. 510 086 296 dla grup dzieci 4-7 lat

Tadeusz Mioduszewski - poeta i pedagog, mieszka w Warszawie. Przez lata uczył dzieci odkrywać świat, a dorosłym odkrywał świat dzieci. W latach 80. publikował w prasie dziecięcej w "Płomyczku" i "Świerszczyku". Z wierszami autora wychowuje się już drugie pokolenie dzieci. Pisze i rysuje także dla dorosłych na swoim autorskim blogu. Janusz Stanny - ilustrator, grafik, pedagog. Dyplom uzyskał w pracowni profesora Henryka Tomaszewskiego. Od początku lat 70. prowadził Pracownię Ilustracji na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP - gdzie w latach 80. otrzymał tytuł profesora. Zajmuje się ilustracją, grafiką książkową, plakatem, rysunkiem satyrycznym i grafiką filmu animowanego. Zilustrował ponad 200 książek, w tym większość dla dzieci. Za swoją twórczość został uhonorowany wieloma nagrodami w kraju i na świecie.

Zobacz www.zysk.com.pl