Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat - udekorowany ratusz na niebieskim tle

Jarmark Świętojański 2015

2015-06-13 ( sobota ) – 2015-06-28 ( niedziela )
Stary Rynek, Poznań

Codziennie od 13 do 28 czerwca w godzinach od 11 do 21 na płycie Starego Rynku i na ulicy Wronieckiej na poznaniaków oraz turystów będzie czekać 120 stoisk. Stragany zapełnią unikatowe wyroby rękodzielnicze, takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne. Monaster z Białorusi przygotuje między innymi ceramikę malowaną ręcznie.

Stary Rynek warto odwiedzić także po to, by nacieszyć wzrok obrazami, rzeźbami i wyrobami mistrzów rzemieślnictwa. Pojawi się okazja obejrzenia na żywo pracy garncarza, kowala, a rzeźbiarze stworzą trzymetrową rzeźbę słowiańską. Zainteresowani rękodziełem poszerzą wiedzę o ciekawostki dotyczące sztuki rzemieślniczej. Specjalnie dla takich osób organizowane będą pokazy malarstwa, introligatorstwa w skórze, haftu czy lalkarstwa.

Każdy z szesnastu dni Jarmarku będzie miał swoją myśl przewodnią. Dzień Muzyki i Dzień Festiwalu to znakomita okazja na posłuchanie różnych form muzycznych. Podczas Dniu Sportu Poznańskie kluby sportowe oraz instruktorzy zaprezentują swoje umiejętności. Tego dnia również będzie można wziąć udział w rozgrywkach szachowych oraz nauczyć się rzucać frisbee. Poznański Jarmark stara się przypominać o tradycji Nocy Świętojańskiej, dlatego zaplanowano Dzień i Noc Kupały, podczas których zaprezentowany zostanie spektakl w wykonaniu Poznańskiej Szkoły Baletowej przypominający misterium ognia i wody. Kapela Zza Winkla umili czas podczas Dnia Gwary Poznańskiej. Bęzie można zobaczyć również wielką magię Piotra Szumnego w Dniu Teatru oraz inne formy teatralne i sceniczne. Wieczór Straussa w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu oraz gorące rytmy samby usłyszeć i zobaczyć będzie można w Dniu Tańca. W Dniu Marzeń Dziecięcych organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych. Bańki mydlane, szczudlarze oraz malowanie buziek to tylko część atrakcji tego dnia. KASA Kasowski spełni marzenie jednego dziecka, które zaśpiewa z nim na scenie jeden z jego przebojów muzycznych.

Poza wydarzeniami na scenie, codziennie na ulicy J. B. Quadro o godzinie 17.00 w miłej scenografii będzie można posłuchać bajek. "Bajkowy Rynek"- Poznań czyta dzieciom" to akcja promująca czytelnictwo, którą wspólnie przygotowujemy z Biblioteką Raczyńskich, Biblioteką Uniwersytecką, Wydawnictwem Publicat, Wydawnictwem Zysk i S-ka, Wydawnictwem Zakamarki, Wydawnictwem Posnania, Wydawnictwem Media Rodzina oraz Fundacją Flow ART. Każdego dnia znakomici goście będą nie tylko czytać bajki, ale i rozmawiać z najmłodszymi. Będą również warsztaty i animacje związane z książką.

Szczegółowy program Jarmarku Świętojańskiego

Zobacz www.jarmarkswietojanski.poznan.pl