dwie postacie razem

Walentynkowy weekend w Laboratorium Wyobraźni

2019-02-17 ( niedziela )
10:00
Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2, Poznań

  • Pakiet pełny: Experymentarium: Laboratorium Świętego Walentego

Czy da się poczuć chemię... do chemii? W Laboratorium Wyobraźni wierzymy, że tak! Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty chemiczne, które udowodnią, że miłość ma bardzo dużo wspólnego z nauką! Na warsztatach udowodnimy, że serca mogą płonąć miłością, która się nie spala!. Sprawdzimy, czy w chemicznym laboratorium może powstać prawdziwy eliksir miłosny oraz dowiemy się, czy pod wpływem ciepła serce może... urosnąć! Trudne chemiczne wzory przełożymy na efektowne doświadczenia. Przygotujemy wyjątkowe walentynki i sprawdzimy, czy w laboratorium chemicznym może być romantycznie.
Ekspozycja na Wystawie Czerwonej
Interaktywną ekspozycję odkryjemy w zupełnie niecodzienny sposób! Sprawdzimy, czy kompas jak serce potrafi nas dobrze pokierować, o co chodzi w przyciąganiu oraz czy prawdziwa jest zasada, że tyle energii, ile w coś wkładamy, tyle otrzymujemy z powrotem. W ramach próby rodzicielskiej (i nie tylko!) miłości będziemy konkurować w quizie i sprawdzimy, kto najlepiej potrafi oszacować wiek drzewa. Na koniec w specjalnym pomieszczeniu nazywanym CIEMNIĄ sprawdzimy, czy nasza twarz pasuje do twarzy osoby, którą kochamy, jakie kolory powstają z koloru czerwonego oraz jak powstaje tęcza.
Planetarium: Serce na Plutonie
Czy może być coś bardziej romantycznego niż gwiazdy? Ileż romantycznych historii skończyłoby się niepowodzeniem, gdyby nie wspólne podziwianie nieba? W Laboratorium Wyobraźni znakomicie zdajemy sobie sprawę z tego, że warto patrzeć w niebo! Sprawdzimy, co wspólnego ma mgławica z miłością oraz czy planety mogą mieć serce. Podczas sensu wyruszymy w Kosmos, odkryjemy wiele tajemnic i przekonamy się, czy to prawda, że zakochani wszędzie widzą serca.
Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Godz. 10:00
Czas trwania: 3h
Bilety na stronie organizatora
Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
Pojedyncze atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Świętego Walentego
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej
  • Planetarium: Serce na Plutonie

Godzina rozpoczęcia: 13:30, 15:00
Czas trwania: 1h
Bilety na stronie organizatora
Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/