Czarno-białe zdjęcie Ingmara Bergmana, prawdopodobnie z córką i żoną

DKF Zamek powraca do kina, a wraz z nowym otwarciem powraca Ingmar Bergman i pięć jego filmów, które przynajmniej raz w roku organizatorzy pragną Wam pokazać. Filmem otwierającym będzie "Siódma pieczęć", czyli chyba najsłynniejsze dzieło reżysera, bo podczas globalnej pandemii nie ma to jak porozmawiać sobie o śmiertelności i dystansie do życia.

Podczas seansów i dyskusji nadal należy zakrywać usta i nos, a przed seansem organizatorzy zachęcają do wypełnienia formularza, który można pobrać ze strony: https://kinopalacowe.pl/podstrony/110-cennik  i przynieść już wypełniony albo wysłać na adres: kino@ckzamek.pl.

Informacje dotyczące przetwarzania danych znajdziecie w samym formularzu.
___________________________________________________________________________

2.09., g. 20.30 - SIÓDMA PIECZĘĆ
reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1957, 96'
Metaforyczna opowieść o rycerzu powracającym z wyprawy krzyżowej. Staje on w szachowym pojedynku ze Śmiercią, w którym stawką jest jego życie.

9.09., g. 20.30 - JESIENNA SONATA
reż. Ingmar Bergman, Francja, Szwecja, RFN, 1978, 99'
Po latach zaniedbywania rodziny Charlotte odwiedza córkę. Niespodziewanie spotyka także swoje drugie - niepełnosprawne intelektualnie dziecko, które niegdyś umieściła w zakładzie psychiatrycznym.

16.09., g. 20.30 - TAM, GDZIE ROSNĄ POZIOMKI
reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1957, 91'
Profesor Isak Borg udaje się do Lundu, by wziąć udział w obchodach własnego jubileuszu naukowego. Mężczyzna rozmyśla o swoim życiu.

23.09., g. 20.00 - FANNY I ALEKSANDER
reż. Ingmar Bergman, Francja, Szwecja, RFN, 1982, 188'
Ojciec dwojga rodzeństwa przedwcześnie umiera. Gdy matka po niedługim czasie ponownie wychodzi za mąż, ojczym terroryzuje dzieci.

30.09., g. 20.30 - PERSONA
reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1966, 85'
Aktorka traci głos podczas przedstawienia teatralnego. Okazuje się, że demonstruje ona w ten sposób bezradność wobec otaczającego ją świata.

Zobacz kinopalacowe.pl/