m

Malta Festival Poznań 2015

2015-06-08 ( poniedziałek ) – 2015-06-28 ( niedziela )
Poznań

Malta Festival Poznań (do 2009 roku Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta) należy do jednych z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny i filmowy. Odbywa się od 1991 roku w Poznaniu, na przełomie czerwca i lipca. Nazwa pochodzi od znajdującego się w Poznaniu Jeziora Maltańskiego. Festiwal powstał w celu stworzenia w Polsce okazji do zaprezentowania teatrów plenerowych, offowych, nierepertuarowych, eksperymentalnych. Z czasem formuła poszerzała się, obejmując także inne sfery sztuki. Od 2010 roku osią tematyczną festiwalu są Idiomy - tematy istotne dla zrozumienia współczesnego świata, zwłaszcza Europy - jej kultury, sytuacji społecznej i przyszłości. Każda edycja Idiomu programowana jest przez innego kuratora. Malta Festival Poznań to program teatralny i taneczny, niezwykle bogaty program muzyczny, prezentujący zarówno zespoły alternatywne, jak i gigantów światowej sceny. filmy, dyskusje oraz projekty w przestrzeni miejskiej realizowane przez młodych artystów.

IDIOM 2015: Nowy Ład Światowy / New World Order - Tim Etchells

Idiom "Nowy Ład Światowy / New World Order" - część tematyczna festiwalu, której kuratorem będzie Tim Etchells, jedna z największych osobowości współczesnego teatru alternatywnego.

Tim Etchells to założyciel i lider legendarnego zespołu teatralnego Forced Entertainment, który obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia, jest jedną z największych osobowości współczesnych sztuk performatywnych. Wypracował własny, rozpoznawalny styl mówienia o sprawach skomplikowanych, łączących perspektywę społeczną i egzystencjalną, w sposób wykorzystujący skrót, metaforę i proste środki teatralne, często inspirowane mechanizmami z życia codziennego, czy mediów.

Program Malta Festival Poznań 2015

Zobacz malta-festival.pl/pl