a

Rytmy Marcina

2015-10-02 ( piątek )
ul. Święty Marcin, Poznań

Rytmy Marcina popłyną przez środek Poznania już po raz trzeci. Chcemy w ten sposób świętować Międzynarodowy Dzień Muzyki, spędzić wspólnie czas i odkrywać śródmiejskie zakamarki.

W ten niecodzienny wieczór muzyka wypełni ulicę Św. Marcin, rozbrzmiewając we wnętrzach budynków  oraz na podwórzach i chodnikach. Nie zabraknie muzyki klasycznej, rozrywkowej, a nawet tanecznej. Chór Poznańskie Słowiki wystąpi w zabytkowych wnętrzach kościoła św. Marcina. W nastrój retro, w geometrycznym środku Poznania wprowadzi nas Swing Craze. Gitarę usłyszymy z kolei pod numerem 51, w miejscu ważnym dla miłośników hiszpańskiej kuchni. Tegoroczna odsłona Rytmów Marcina to także okazja do eksperymentu. Samodzielne komponowanie dźwięków miasta możliwe będzie dzięki stworzonemu przez poznańskich muzyków instrumentowi, Fonomapie. Specjalnie na Rytmy Marcina szerzej udostępnione zostanie także Sensorium, umiejscowiona w wieży Zamku instalacja dźwiękowa Rafała Zapały. Ważnym elementem Rytmów Marcina będą także spotkania, warsztaty i seanse. Marta Buczkowska opowie o związkach między muzyką a architekturą,
a przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, mieszczącego się przy ul. Św. Marcin, wprowadzą nas w świat osób niesłyszących i ich rozumienie muzyki. Na Rytmy Marcina zapraszamy na ulicę Św. Marcin w piątek, 2 października, w godzinach 17.00-22.00. Szczegółowy program dostępny będzie na stronach internetowych CK ZAMEK, a w dniu imprezy w punkcie informacyjnych przed CK ZAMEK.

Na koncerty i warsztaty wstęp wolny.

Wstęp na seanse w Kinie Pałacowym 1 zł.

Bilety dostępne w:

Program