aa

Spacer z przewodnikiem - PeWuKa - wystawa, która zmieniła Poznań

2015-10-10 ( sobota )
15:00
początek: u zbiegu ulic Bukowskiej i Roosevelta, obok Hotelu Sheraton

Kategoria: Inne

Pewuka, duma Poznania i największa wystawa w historii Polski. W ciągu 138 dni 4,5 miliona zwiedzających obejrzało 112 pawilonów na powierzchni 65 hektarów. Co oglądali, dlaczego w ogóle zorganizowano Pewukę (i dlaczego akurat w Poznaniu), ile po niej zostało - tego wszystkiego dowiemy się na październikowej wycieczce.

Przewodnik: Kasia

WAŻNE: Udział w wycieczkach jest darmowy. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie (jeśli wycieczka się spodoba) można nagrodzić przewodnika napiwkiem. Wycieczki odbywają się w ustalonych terminach bez względu na pogodę i liczbę chętnych. Wstępne zapisy nie są wymagane.

Co miesiąc (przeważnie w każdą drugą sobotę miesiąca) grupa PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczki tematyczne, czyli spacer po mniej znanych dzielnicach miasta, odwiedzane miejsca z dala od turystycznych szlaków, a przewodnik koncentruje się na jednym wątku. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda Poznań Borejków czy Bambrów, zajrzeć na Łazarz czy poznać historię miejskiej komunikacji te wycieczki są właśnie dla Ciebie.

Informację o kolejnych spacerach można znaleźć na naszym profilu na Facebooku.