pszczoła miodna

Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym

2016-08-02 ( wtorek ) – 2016-08-08 ( poniedziałek )
Ogród Botaniczny UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań

Kategoria: Rozrywka Inne Dziecko

W Poznaniu na placu Wolności pojawiło się wyjątkowe Miejsce Przyjazne Pszczołom. W ten niecodzienny sposób organizator programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" wraz z partnerem akcji, Fundacją Nasza Ziemia, zapraszają do świętowania Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Zwiedzający będą mogli wziąć udział w niezwykłej, pszczelej grze miejskiej, która wciągnie nawet najmłodszych, i dowiedzieć się, jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom w swojej okolicy. Na chętnych czekają także nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem.

Wstęp na teren Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.

Jeśli chcesz ze znajomymi lub rodziną wziąć udział w pszczelej grze miejskiej 8 sierpnia, wyślij zgłoszenie drogą mailową z dopiskiem POZNAŃ na adres: m.wiaderek@gardenofwords.pl. Liczba drużyn jest ograniczona.

Do obchodów IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół w tym roku przyłączyło się już kilkadziesiąt ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych w całej Polsce. Pełną listę świętujących placówek znaleźć można na stronie internetowej programu: www.pomagamypszczlom.pl.