Plakat wydarzenia

53. Pestka, czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

2020-02-19 ( środa )
19:00-21:00
Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami", osiedle Pod Lipami 108a, Poznań

PeStKa jest to swoisty poligon doświadczalny, na którym poznańskie kabarety ścierają się ze swoimi nowymi skeczami i piosenkami. Nasza publiczność to wyrocznia, której reakcje decydują o dalszym życiu każdego z nowych skeczy - jeśli się spodoba, wejdzie do programu kabaretu, który go zaprezentował. Jeśli nie - PeStka będzie jedynym miejscem gdzie został zaprezentowany! Gospodarzem imprezy jest kabaret Czesuaf. Podczas wieczoru wystąpią najlepsze poznańskie kabarety. Gościem specjalnym 53. PeStKi będzie Kabaret Fifa Rafa.
Bezczelnie młodzi, do tego ładni, a przede wszystkim skromni. Rozpychają się łokciami w historii polskiego kabaretu. Ola i Mateusz Kwiatkowscy - w duecie na estradzie i w życiu, dlatego ich występy to mieszanka wybuchowa doświadczenia scenicznego i autentycznego uczucia. Kopalnią pomysłów jest dla nich codzienność, zatem w prezentowanym repertuarze pojawiają się nie tylko żarty słowne, ale również obyczajowe i sytuacyjne. Ale czym byłby kabaret bez nutki absurdu?

Wplatając ten rodzaj komedii w nasze skecze, pokazują rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Pochodzą z dzikiego wschodu z miejscowości o trudnych nazwach (Krężnica Okrągła i Majdan Skrzyniecki), więc dla uproszczenia mówią, że są z Lublina.

Bilety: 20 zł.

Zobacz www.facebook.com/events/819453995235984/