Nie trać głowy, czyli wstęp do survivalu

2020-09-05 ( sobota )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Co zrobisz, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności musisz posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Czy wiesz, jakie rośliny i zwierzęta mogą Ci zagrażać w trakcie wędrówek wśród gór i lasów? To tylko niektóre pytania, na które nasi pierwotni przodkowie znali odpowiedzi. Posiadali oni umiejętności przetrwania w niesprzyjającym środowisku, które im wydawały się naturalne. Dzisiaj, jeżeli jeszcze spotykamy się z koniecznością zastosowania tych umiejętności, to z reguły ma to miejsce w świecie wirtualnym. Nasze pierwsze kroki w wielu "survivalowych" grach to właśnie znalezienie pożywienia, zbudowanie schronienia czy rozpalenie ognia. Ale czy te wirtualne umiejętności mają jakiekolwiek odniesienie do realnego świata? Właśnie tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiecie się w trakcie wyprawy.

Wspólnie z organizatorami spróbujecie odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia "z niczego", budowania schronień, które zapewnią ciepło, czy orientacji w terenie bez użycia systemu GPS znajdującego się w smartfonie.

Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Informacja dla zmotoryzowanych: organizator zapewnia bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.

Godziny rozpoczęcia: 10:00 i 13:00.

Czas trwania: 2,5 godz.

Bilety (dostępne wyłącznie online): http://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zajęcia dedykowane dla dzieci od 7. roku życia. Udział opiekunów również jest biletowany.

WAŻNE! Warto zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna oraz nakrycie głowy. Warto zabrać ze sobą także wodę do picia.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl