Koncert Pro8l3m, fot. Piotr Pytel

Duet Pro8l3m - Miejskie Granie w parku Starego Browaru

2017-08-25 ( piątek )
20:00
Park Starego Browaru, ul. Półwiejska 42, Poznań

Muzyczne lato w parku Starego Browaru dobiega końca. Zwieńczeniem cyklu będzie koncert Pro8l3m w piątek 25 sierpnia o 20:00. Debiutujący na scenie niespełna kilka lat temu duet, to jeden z największych fenomenów polskiej poza mainstreamowej sceny muzycznej. A ponieważ pogoda zapowiada się wybornie, to ostatnia szansa na poczucie prawdziwie festiwalowej i jeszcze wakacyjnej atmosfery. Nie może Was zabraknąć!

Pro8l3m to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował w 2013 roku kontrowersyjnym materiałem EP C30­C39, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Rok później ostry i bezkompromisowy język Oskara oraz produkcyjne pomysły Steeza znalazły ujście w kolejnej produkcji - mixtape "Art. Brut" wyprodukowanym w całości w oparciu o sample z polskiej muzyki lat 80. Szeroko komentowany w mediach materiał, ponad 30 koncertów i nagroda Artysty Roku magazynu Aktivist, zagwarantowały zespołowi pozycję jednego z najciekawszych polskich projektów muzycznych.

W 2016 roku Pro8l3m zadebiutował długo wyczekiwanym, pełnoprawnym LP. Osadzone w przyszłości, przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełniły nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80. Album w ciągu miesiąca od premiery pokrył się złotem, a rok od wydania uzyskał status platynowej płyty.

Najnowsze wydawnictwo "Hack3d By GH05T 2.0 EP" jest w pewnym sensie kontynuacją tego projektu. Lirycznie, Oskar ponownie zderza się z dziwactwami i niebezpieczeństwami coraz trudniejszej w interpretacji rzeczywistości, w której technologie zaczynają determinować to jak myślimy i żyjemy. W warstwie brzmieniowej Steez serwuje mocne, futurystyczne brzmienia z dozą samplingowego eklektyzmu. Rap Oskara zmusza do refleksji nad iluzjami i zagrożeniami, płynącymi z technologicznego rozwoju naszej cywilizacji.

Pro8l3m regularnie gra trasy koncertowe i mimo, że zespół potrafi przyciągnąć na występ kilka tysięcy widzów, chętnie występuje także w kameralnych przestrzeniach małych klubów muzycznych w całej Polsce.

Wstęp bezpłatny.