z

Przesłuchania konkursowe do Blue Note Poznań Competition

2017-10-13 ( piątek )
15:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Wstęp wolny!

Wystąpią:

Maciej Kądziela
Jeden z czołowych polskich saksofonistów altowych, kompozytor, absolwent Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Wyróżnia go specyficzne brzmienie saksofonu oraz styl improwizacji.
Maciej jest laureatem wielu nagród i konkursów jako solista oraz lider zespołu. Wraz z zespołem Tuźnik/Kądziela Quartet zdobył Grand Prix jednego z najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych - Jazz Nad Odrą w 2011 r.
Zdobył również nagrody podczas Novum Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal, Azoty Tarnów Jazz Festiwal, Grand Prix RCK Pro Jazz Festiwal z Tuźnik/Dobosz/Kądziela Trio, II nagroda na Krokus Jazz Festiwal z Kądziela/Zagórski/Kostka Trio, Nagroda specjalna na Azoty Tarnów Jazz Festiwal, Grand Prix Festiwalu Jazz Wolności 2016 z Kądziela/Zagórski Quartet, Spacial Prisen på UNG Nordic Jazz Contest.

Michał Puchowski
Wibrafonista, absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej AM w Bydgoszczy - klasa wibrafonu jazzowego. Aktualnie student V roku na Instytucie Jazzu i muzyki estradowej w Katowicach, również w klasie wibrafonu. Inspiracje czerpie z bardzo wielu źródeł lecz wiodącymi są Keith Jarret, Herbie Hancock, Bobby Hutcherson, Gary Burton, Brad Mehldau, Joe Henderson, Miles Davis, Mark Johnson, Horace Silver, Branford Marsalis, Brian Blade. Na stałe lider zespołu Vibe Quartet.

Michał Ciesielski
Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca.
Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i absolwent fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke.
Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky 2016 w Moskwie).

Alicja Serowik
Wokalistka jazzowa pochodząca z Podlasia. Ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku (I st. w klasie Grzegorza Piotrowskiego, 2012; II st. w klasie Krystyny Stańko) oraz Szkołę Estradową I i II st. im. Anny German w Białymstoku.
Wierna standardom jazzowym - wykonuje je najchętniej i najczęściej. Współpracowała z wieloma uznanymi muzykami, a także z licznymi big-bandami. Brała udział w cyklu koncertów "Z młodej piersi się wyrwało" pod egidą Jerzego Satanowskiego. Na stałe współpracuje z gdańskim Chórem Kameralnym 441 Hz, zdobywając coraz to więcej nagród na konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m. in. Gold Band na Slovakia Cantat 2016 The International Choral Festival.
Katarzyna Osterczy
20-letnia kielczanka, uczennica III roku Wydziału Jazzu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej prof. Izabeli Zając. Jako dziecko marzyła, aby zostać klasyczną pianistką i kształciła się w tym kierunku w Państwowej Szkole Muzycznej w swoim rodzinnym mieście. Kiedy ukończyła I stopień zaczęła zauważać swoje umiejętności wokalne i poszukiwała odpowiedniej dla siebie stylistyki. Na swoim koncie ma wiele sukcesów wokalnych m.in. Grand Prix na Konkursie Wokalnym Dediuty w Lublinie, Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie "Ocalić od zapomnienia" czy I miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Morysa. 

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/