stara fotografia

Arsenał filmów - Cykl dokumentów o artystach

2016-11-09 ( środa )
18:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań

        

Ona - śliczna, ciekawa świata, zafascynowana sztuką, szesnastoletnia uczennica moskiewskiego gimnazjum, pochodząca z inteligenckiej rosyjsko-niemieckiej rodziny.

On - młody polski oficer walczący w armii carskiej, którego wojskowa kariera legła w gruzach zaraz po tym, jak doznał dotkliwych ran na wojennym froncie. Ich drogi spotykają się w szpitalu, gdzie Katarzyna udziela się jako wolontariuszka... Chciałoby się powiedzieć: historia rodem z dużego ekranu!

Wszystkich chcących poznać dalsze losy artystycznej pary, których tło stanowią burzliwe dzieje I połowy XX wieku, zapraszamy na pokaz dokumentu "Niebieskie kwiaty. Film o miłości Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego" (reż. Tadeusz Król, 2011 r.).

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Czyńską - autorką książki pt. "Kobro. Skok w przestrzeń" (2015 r.), a także publikacji "Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów" (2014 r.) oraz "Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny" (2006 r.). Historyk sztuki i dziennikarka współpracująca z "Wysokimi Obcasami" opowie o parze awangardowych artystów. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp bezpłatny!  

Zobacz www.arsenal.art.pl