Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem

2017-08-13 ( niedziela )
19:30
Plaża Miejska Wilda, Poznań (dojście nad Wartę ul. Jordana)

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem pt. "Lubię. Atlas z przepisami".

Na spotkanie wstęp wolny.

Uczestnicy o spotkaniu i o sobie:

"Opowiemy o tym, że świat jest kolorowy i ludzie się lubią. Żeby nie było nam wszystko jedno. Że "war is over if you want it"
Od 2012 roku prowadzimy na poznańskiej Śródce Cafe La Ruinę z autorskimi wypiekami, głównie w ramach Instytutu Sernikologii Stosowanej. A od 2013 jeszcze Raj z kuchnią naszych podróży.

Pieczemy, komponujemy nieśmiałe i śmiałe wariacje w zakresie sernikologii. A kuchnia, którą serwujemy na co dzień w Raju to próba ożywienia niesamowitych, nie tylko kulinarnych wspomnień z podróży. Precyzyjnie i z wielką dumą odtwarzamy dania, na punkcie których przepadliśmy bez reszty u źródeł. Mamy też na Śródce małe kino z 22 czerwonymi, rozkładanymi fotelami. Wolimy invent niż event, hej niż tej, wyżyny niż niziny, wyż niż niż. Lubimy slow - food, travel czy driving.

"Lubię" to w ogóle ważne, jak nie najważniejsze, dla nas słowo. Albo najkrótsze motto świata. "Lubię" to nasza książka - atlas z przepisami, który wydaliśmy w grudniu 2016 roku. To ponad 70 przepisów Moniki na słodycze z Ruiny, kuchnię z Raju oraz te z domu i podróży, blisko 300 zdjęć z Nikona i wspólnie zapisane teksty o pogodzie i o modzie. 320 stron formatu A4 w twardej oprawie z praktyczną tasiemką w ulubionym kolorze.

Do gara wrzucamy garść wspomnień, szczyptę tekstów mniej lub bardziej poważnych, kilkaset fotografii z dziesięciu lat wojaży i kilkadziesiąt przepisów na słodkości i potrawy kuchni podróży, które serwujemy w La Ruinie i Raju na poznańskiej Śródce. Pichcimy z tego dzierżony przez Ciebie eintopf, któremu nadaliśmy serdeczny tytuł Lubię. To nasz atlas z przepisami i przygodami. (...) Wierzymy, że jeszcze więcej nowych lądów i smaków przed nami. Za pośrednictwem tej książki, która się wcześniej nikomu nie śniła, życzymy przygód. Życzymy ich i Wam, i nam.

Nasze knajpy, podróże, książka są o tym, że nie jest nam wszystko jedno. We wrześniu postanowiliśmy zrealizować kolejne, największe marzenie. To wyprawa w nieznane, ale pewnie będzie co opowiadać i pokazywać. Szczegóły zdradzimy 13 sierpnia."

Podczas spotkania można kupić książkę od autorów w cenie 79 zł

_
opr.LT