a

Apostrof 2018. Międzynarodowy Festiwal Literatury. Dorota Masłowska - spotkanie z autorką książki

2018-05-20 ( niedziela )
16:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Jedna z najbardziej utalentowanych pisarek młodego pokolenia, której powieści, dramaty, felietony i piosenki szturmem zawojowały polski rynek literacki, muzyczny i sceny teatralne.  Laureatka m.in. Paszportu "Polityki" i literackiej Nagrody Nike. W maju 2018 nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się długo oczekiwana nowa powieść autorki "Inni ludzie".

_

O książce:

"Inni ludzie" (Wydawnictwo Literackie) to gatunkowa hybryda, polifoniczny utwór-potwór, którego komiksowo uproszczone postacie, jak to u Masłowskiej, zdają się bohaterami posiłkowymi. Bo prawdziwym, najważniejszym bohaterem jest tu język, którym mówią  (albo który mówi nimi): buzujący energią i dowcipem, a jednocześnie brutalny, kaleki, pełen niechęci i uprzedzeń. To w nim rozgrywa się erozja więzi, resztek wyższych uczuć i ludzkiej solidarności. To on, śmieszny i potworny jednocześnie, zadaje bolesne pytania o moment, w którym znaleźliśmy się jako wspólnota. Czy inni ludzie to nie przypadkiem my?

Miasto zatrute smogiem i pogardą, drogie auta, tanie relacje, wysokie aspiracje i najniższe pobudki. Z dzikich potoków hiphopowej nawijki wyłania się wizja współczesnej Warszawy najwyższej literackiej próby, zarazem poetycka i wulgarna, zabawna i mroczna. Tak potrafi tylko Dorota Masłowska.

_

Harmonogram pozostałych poznańskich spotkań w ramach festiwalu:

Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań:

  • 20 maja, 18:00 Olga Tokarczuk
    spotkanie z autorką książki "Opowiadania bizarne", prowadzenie Przemysław Czapliński

Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązuje wstęp wolny.

_
opr.LT

fot. Karol Grygoruk