plakat wydarzenia

Co ze zwierzętami? Debata z kandydatami do Parlamentu Europejskiego

2019-05-22 ( środa )
18:00
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

W ostatnim tygodniu przed wyborami do europarlamentu poznański oddział stowarzyszenia Otwarte Klatki organizuje debatę z kandydatami, której głównym tematem będzie ochrona i dobro zwierząt w Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się w środę 22 maja, w Dniu Praw Zwierząt, w Domu Tramwajarza w Poznaniu.

Czy dobrostan zwierząt powinien być istotnym tematem w wyborach europejskich? Jaki los może czekać zwierzęta hodowlane i dzikie w ciągu najbliższych lat? Jakie powinny być plany długoterminowe? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą kandydaci do Parlamentu Europejskiego: dr Sylwia Spurek z Wiosny, Dorota Koszal z Lewicy Razem oraz Miłka Stępień z Zielonych. Spotkanie poprowadzi prof. UAM, dr hab. Hanna Mazer.

Organizatorzy zapraszają do przyjścia i wysłuchania kandydatów. Przewidziany jest również czas na pytania od publiczności.

Środowa debata wpisuje się w szersze, ogólnoeuropejskie działania obrońców zwierząt związane z wyborami do europarlamentu. W ramach kampanii "Vote For Animals" zachęcają oni obywateli Unii do zwrócenia uwagi na stosunek kandydatów do kwestii praw zwierząt. Pod dostępną na stronie akcji deklaracją na rzecz dobrostanu zwierząt podpisało się do tej pory ponad 800 kandydatów i kandydatek, w tym 80 z Polski.