Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem Aleksandry Radomskiej

Spotkania autorskie online - Aleksandra Radomska

2020-07-01 ( środa )
18:00-20:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Autorka pojawi się w wirtualnym studiu Empiku, aby porozmawiać z internautami o swoim słodko-gorzkim, prześmiewczym dziele "Mam wątpliwość" (Wydawnictwo Wielka Litera). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Oto ona, Radomska, kobieta przeciętnie nieprzeciętna. Zaskakująco błyskotliwa, choć czasem nadrabia bezczelnością. Szydera i kpina to jej drugie imię. Mimo że nie może rzeczywistości napluć w twarz, to przynajmniej sprzeda jej kopniaka. Bywa to męczące, a kondycji do walki z życiem wyrobić się nie da, więc regularnie zwija się w kłębek i czeka aż znów zachce jej się żyć.

Jej teksty poświęcone codziennym troskom bawią tysiące stałych czytelników jej bloga. W swojej książce Radomska zabiera nas w podróż po życiowych przystankach, w którą wyruszamy z plecakiem pełnym cudzych przekonań i oczekiwań. Opowiada, jak zweryfikowała je rzeczywistość i z czego przyszło jej śmiać się w głos, choć często przez łzy. To zapis z dziennika pokładowego kogoś, kto bardzo się zdziwił, ale w przeżywaniu obowiązkowych punktów życiorysu po swojemu odnalazł masę frajdy. Radomska obnaża hipokryzję, dostrzega niezauważalne, czwarty raz wypłukuje zapomniane w pralce pranie i dzieli się tym, co rośnie w niej jak pleśń w kubku po kawie - wątpliwościami. W zalewie lukrowanych obrazów i treści przypomina, że paleta kolorów jest dużo szersza i ciekawsza, a szary to też kolor. I jedyny skuteczny filtr to perspektywa dystansu i przymrużenie, nawet zezowatego oka. Idealnie nie jest. Ale jest dobrze.

Zobacz www.facebook.com/events/685502798674139/