Plakat ze zdjęciem pisarki i okładką książki. Po lewej białe napisy informujące o wydarzeniu, pomarańczowe tło.

Katarzyna Puzyńska - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-07-14 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

"Martwiec" (Wydawnictwo Prószyński) to już trzynasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Książka trafi do księgarni już 13 lipca. Dzień po premierze pisarka spotka się z Justyną Dżbik-Kluge, by opowiedzieć więcej o najnowszym śledztwie.

"Martwiec" opowiada mrożącą krew w żyłach historię o zaginięciu niewielkiego lokalnego autobusu wraz z jego kierowcą i pasażerami. Jedna z podróżnych niespodziewanie powraca po niedługim czasie, jednak nic nie pamięta. Nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.

Tymczasem w jednej z niemal opustoszałych wsi zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny pozwala przypuszczać, że mogła mieć rację. To nie jedyne dziecko, które straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę, a teraz policja znajduje czaszkę. Okazuje się, że przyczyna śmierci chłopaka mogła być zupełnie inna niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się... ten martwy?

Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz www.facebook.com/empikcom