Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Festiwal - Co widać w Oku Kalejdoskopu?

2016-04-25 ( poniedziałek ) – 2016-04-29 ( piątek )
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Co widać w Oku Kalejdoskopu?

Bohaterowie z papieru, plasteliny, patyczków czy pluszu. Światy realne i bajkowe. Opowieści komiczne i tragiczne. Wszystkie wymyślone przez dzieci, które samodzielnie tworzą filmy animowane. Będzie je można zobaczyć podczas przeglądu Oko Kalejdoskopu. Tymczasem organizatorzy wciąż czekają na zgłoszenia.

Centrum Sztuki Dziecka, wspólnie z ogólnopolskimi partnerami, zaprasza serdecznie do udziału w III Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, który odbędzie się w Poznaniu, w dniach 25 - 26 kwietnia (prezentacja nadesłanych filmów) oraz 29 kwietnia (ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród, prezentacja filmów laureatów) 2016 roku.

O przeglądzie odpowiada kuratorka Agnieszka Krajewska:

- OKO KALEJDOSKOPU to projekt, którego celem jest gromadzenie unikalnej twórczości dzieci, realizujących samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów, autorskie filmy animowane. Ta twórczość zasługuje na uwagę i szeroką platformę prezentacji, dlatego nadesłane na Przegląd filmy są prezentowane na dużych ekranach nie tylko w miejscu, w którym odbywa się Przegląd, ale również w kilku instytucjach w całym kraju. Widzami są rówieśnicy autorów. Gromadzenie i prezentowanie tych filmów ma ogromne znaczenie dla rozwoju projektów i działań edukacyjnych związanych z animacją. Jest bowiem kalejdoskopem, w którym mieszają się i mienią różne style, techniki i pomysły - inspirując i pobudzając do twórczego działania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia.

Regulamin iKarta zgłoszenia OKO KALEJDOKSOPU 2016.

oprac.LT

Zobacz www.csdpoznan.pl