zespół Łysa Góra

Łysa Góra - koncert

2017-04-02 ( niedziela )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem.

Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami "przeszkadzajek" i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

Zespół powstał w Piasecznie w 2012 roku. Został stworzony przez trójkę pasjonatów muzyki (Marta Jędrzejczyk - wokal, Krystian Jędrzejczyk - perkusja, Dorota Filipczak-Brzychcy - wokal), którzy śpiewając pewnego wieczoru przy ognisku pieśni ludowe, postanowili połączyć muzykę folkową z ciężkimi brzmieniami. Do tria wkrótce dołączyli: Piotr Maleszyk - bas,  Krzysztof Rukat - gitara, oraz  Grzegorz "Laser" Lasek, który urozmaicił muzykę tzw. przeszkadzajkami, czyli różnego rodzaju instrumentami perkusyjnymi. Jakiś czas później skład uzupełnił Dawid Bansiuk, który dodał do muzyki folkowy element w postaci partii fletu...

Bilety - 20 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/