Wydarzenia na planie Pokaż na planie
kadr ze spektaklu

47. PeStKa czyli Poznańskie Spotkania Kabaretowe

2018-11-28 ( środa )
19:00-21:30
ODK Pod Lipami, os. Pod Lipami 108A, Poznań

PeStKa jest to swoisty poligon doświadczalny, na którym poznańskie kabarety ścierają się ze swoimi nowymi skeczami i piosenkami. Nasza publiczność to wyrocznia, której reakcje decydują o dalszym życiu każdego z nowych skeczy - jeśli się spodoba, wejdzie do programu kabaretu, który go zaprezentował. Jeśli nie - PeStka będzie jedynym miejscem gdzie został zaprezentowany! Gospodarzem imprezy jest kabaret Czesuaf. Podczas wieczoru wystąpi wiele innych dobrych poznańskich kabaretów. Gościem specjalnym 47. PeStKi będzie grupa LIQUIDMIME, która zaprezentuje swój wielokrotnie nagradzany program "IS DEAD".

Liquidmime, czyli Jim Williams i Anka Wojtkowiak-Williams, to duet klownów, który powstał w Polsce. Tworzone przez nich postacie tworzą komediowy świat przepełniony akcją. Duet Liquidmime łączy pantomimę, klownadę, efekty dźwiękowe, lalkarstwo, improwizację i pokaźną dozę czarno-czerwonego humoru, tworząc skecze, które pobudzają do refleksji.

"Is Dead" (czyli "Nie żyje") to odważne podejście do tematu śmierci, obejmujące kwestie od nadopiekuńczych matek, prozy życia pracującego obywatela, aż do prawdziwego ryzyka związanego z paleniem. Duet przedstawia sytuacje, które mogą być bliskie każdemu, ale nie każdy ma odwagę o nich mówić.

"Is Dead" - program, który zdobył grand prix i nagrodę publiczności podczas 27 edycji przeglądu PAKA, 32 edycji Lidżbarskich Wieczorów Humoru i Satyry oraz 5 edycji festiwalu komedii SZPAK, jak również nagrodę za najlepsze aktorstwo na Festiwala Klaunów i Mimów Comediada 2017 w Odessie. Program miał niedawno swoją amerykańską premierę podczas festiwalu "Clown Theater Festival" w Nowym Jorku.

Mecenasem imprezy jest Cukiernia Jagódka oraz Restauracja Rimini.

Bilety · 18 zł, 25 zł biletyna.pl