Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Tancerka na tle koła z grafikami instrumentów oraz innych artystycznych akcesoriów.

Artystyczno-Rowerowe Lato 2022 z Przystanią Artystyczną Adama Sypniewskiego

2022-06-27 ( poniedziałek ) – 2022-08-26 ( piątek )
Przystań Artystyczna, Wergiliusza 47b, 60-461 Poznań

Zapraszamy na Półkolonie Artystyczno-Muzyczne organizowane w ramach naszej profesjonalnej pracowni artystycznej!

Uczestników naszych zajęć zabierzemy w niepowtarzalną muzyczną podróż bicyklami po okolicach Strzeszyna Greckiego a w tym terenach zielonych okalających przecudowne pod względem przyrodniczym i krajobrazowym poznańskie "Trójjezierze"- jeziora Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie.

Uwzględniliśmy także w programie aspekty artystyczne w postaci warsztatow i zajęć gry na takich instrumentach jak: gitara, ukulele, instr. klawiszowe, perkusyjne oraz zajęcia wokalne i warsztaty taneczne.

Oprocz ww. aktywności w poszczególnych turnusach zaplanowaliśmy wypady rowerami wodnymi po jez. Strzeszyńskim lub Rusałce, wyprawy turystyczno-edukacyjne na Ostrów Tumski, Zamek Przemysła z wieżą widokową, zwiedzanie "Niewidzialnej ulicy" w Poznaniu i czy wyprawa do Parku Trampolin.

Nasze zajęcia półkolonijne adresowane są zarówno do dzieci, które miały już do czynienia z instrumentem muzycznym, tańcem i sztukami plastycznymi jak i do początkujących, które w formie zabawy będą mogły zapoznać się z podstawami gry oraz technik tanecznych i plastycznych.

Szczegółowe informacje dotyczące półkolonii znajdują się na stronie organizatora: Przystań Artystyczna

I TURNUS 27.06.-1.07. 2022 nstrumentalno-rowerowy

W ramach półkolonii organizowane będą wycieczki rowerowe od 5 do 18 km.

Podczas wypraw rowerowych uczestnicy będą brać udział w grach i zabawach terenowych oraz zajęciach plastycznych i muzycznych (nauka gry na instrumentach, śpiew). W ostatni dzień pokaz zdobytych umiejetności dla rodziców.

II TURNUS 4.07. - 8.07.2022 wokalno- plastyczno- rowerowy

W ramach półkolonii organizowane będą wycieczki rowerowe od 5 do 18 km.

Podczas wypraw rowerowych uczestnicy będą brać udział w grach i zabawach terenowych oraz zajęciach plastycznych i muzycznych (warsztaty wokalne). W ostatni dzień pokaz zdobytych umiejetności dla rodziców.

III TURNUS 11.07.-15.07. 2022 taneczno - muzyczno - rowerowy

W planach wyprawa rowerowa wyprawa wokół Strzeszyna Greckiego ok. 5 km oraz nad Jezioro Strzeszyńskie, gdzie przewidziano gry terenowe i zabawy na plaży. Oprócz tego wyprawa na rowerach wodnych po jez. Rusałka. Odbędą się również warsztaty z tańca współczesnego oraz zajęcia muzyczne z gry na instrumantach i liczne zajęcia plastyczne i gry integracyjne. W ostatni dzień pokaz zdobytych umiejetności dla rodziców.

IV TURNUS 18.07.-22.07. 2022 instrumentalno-wokalno-rowerowy

W programie wycieczki rowerowe od 5 do 18 km, gry i zabawy terenowe, warsztaty wokalne oraz instrumentalne. W ostatni dzień pokaz zdobytych umiejetności dla rodziców.

V TURNUS 25.07.-29.07.2022 taneczno-instrumentalno-rowerowy

Zorganizowany będzie wyjazd rowerami nad Jezioro Strzeszyńskie, opcjonalnie Jezioro Rusałka lub Kierskie. Planowana jest również wyprawa rowerami wodnymi po jez. Rusałka oraz gry i zabawy terenowe nad jeziorem strzeszyńskim. Oprócz tego w ramach półkolonii odbędą się warsztaty tańca współczesnego i instrumentalne warsztaty muzyczne. W planach także zajęcia plastyczne i gry integracyjne. W ostatni dzień koncert dla rodziców połączony z pokazem tanecznym.

VI TURNUS 15.08.-19.08. 2022 muzyczno-rowerowy

W ramach półkolonii organizowane będą wycieczki rowerowe od 5 do 18 km, a w ich trakcie uczestnicy będą brać udział gry i zabawach terenowych. Odbędą się również zajęcia plastyczne i warsztaty instrumentalne. W ostatni dzień pokaz zdobytych umiejetności dla rodziców.

VII TURNUS 22.08.-26.08.2022 instrumentalno-plastyczno-rekreacyjny (turnus rowerowy)

W ramach ostatniego turnusu odbędą się wycieczki rowerowe nad Jezioro Strzeszyńskie, Jezioro Rusałka , Jezioro Kierskie lub inne w okolicy Strzeszyna Greckiego. Przewidywane również zwiedzanie "Niewidzialnej Ulicy w Poznaniu (16km)  lub zamiennie wyprawa na Ostrow Tumski. Pozostałe atrakcje to gry i zabawy terenowe nad jeziorem strzeszyńskim, warsztaty muzyczne (z instrumentami) oraz zajęcia plastyczne i gry integracyjne. W ostatni dzień koncert dla rodziców połączony z pokazem tanecznym.

Zobacz www.przystanartystyczna.pl/lato-2022/