x

Otwarcie sezonu - spektakl Teatru Kwadrat

2017-12-18 ( poniedziałek )
17:30
Teatr Wielki, ul. Fredry 7

Otwarcie sezonu
Michael McKeever

Mallory Dupre to prawdziwa amerykańska gwiazda, której życie całkowicie podporządkowane jest wykonywanemu zawodowi. Tabloidy opisują jej kolejne romanse, w które aktorka wdaje się z dużą częstotliwością i z coraz to młodszymi partnerami. Taki styl życia to w jej rodzinie tradycja. Edmund ojciec Mallory jest niemniej popularny, a w liczbie byłych żon sam już nie potrafi się połapać. Pomimo podobnych temperamentów a może właśnie z tego powodu, relacje ojca z córką są wyraźnie napięte, a ich spotkania nieodmiennie kończą się awanturą.
Najbardziej opanowany i uporządkowany w ich zwariowanej rodzinie jest Christian - syn Mallory, który z aktorstwa zrezygnował i zajmuje się interesami oraz organizacją kariery swojej popularnej matki. Taki układ jest dla niego wygodny, dzięki temu nie przejmuje się tym, że sam nie do końca wie, co chciałby zrobić ze swoim życiem.
W ich nowojorskim apartamencie wszystko toczy się swoim, nieco chaotycznym rytmem aż do momentu, w którym Edmund oświadcza, że zbankrutował i nie ma gdzie się podziać. Oczekuje, że córka i wnuk przyjmą go pod swój dach. Czym to się skończy? Zawałem na miejscu. Serce Edmunda nie wytrzyma ciosu, którym będzie odmowa Mallory. W tej sytuacji nie ma wyjścia, aktor rekonwalescent zamieszka z nimi a jego opieką zajmie się młoda i atrakcyjna pielęgniarka. Robi się coraz ciekawiej. Jednak kumulacją będzie wspólna praca przy inscenizacji "Króla Leara". Kiedy napięcie sięga już zenitu, bohaterowie muszą zrewidować swoje nastawienie do siebie, swojego życia i do trudnej i wymagającej pracy w show biznesie.
Po raz kolejny po "Czego nie widać" w Kwadracie obejrzymy komedię o teatrze, tym razem zajrzymy głębiej niż za kulisy, podejrzymy prywatne życie gwiazd w całej pikantnej okazałości. Na scenie zderzą się aktorskie osobowości Ewy Kasprzyk oraz gościnnie występującego Daniela Olbrychskiego.
Sztuka zdobyła wiele nagród, m.in.: Curtain Up Awards - za najlepszą sztukę roku 2002
Sun-Sentinel - przyznaną jako jednej z dziesięciu najlepszych sztuk roku 2002 Charlotte Rep New Play Festival Finalist - główna nagroda w tym samym roku Informacje o spektaklu
CZAS TRWANIA (z przerwą) - ok. 2 godz.
OSOBY:
Mallory Dupre - Ewa Kasprzyk
Edmund Dupre - Daniel Olbrychski
(gościnnie)
Christian Knight - Kamil Kula
Alice Slade - Anna Oberc (gościnnie)
Tony O'Neill - Marcin Piętowski

Bilety - 95, 130 i 150 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: