Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Poznań

Opis

Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Poznań Sp. z o.o. powstało w najstarszym obiekcie zajezdni przy ul. Głogowskiej - dawnej podstacji transformatorowej. 
Budynek wybudowany został w latach 1928-1929 i pełnił swą funkcję do końca lat 60-tych. Następnie przeznaczony został na cele socjalne (bufet dla pracowników). W 2005 roku (Jubileusz 125-lecia Komunikacji Miejskiej w Poznaniu) obiekt wyremontowano i przeznaczono na cele reprezentacyjne firmy.
Uroczyste otwarcie Muzeum nastąpiło 31 stycznia 2007 r. o godz. 14.00, w 10 rocznicę uruchomienia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz 100 rocznicę przekazania do użytku zajezdni przy ul. Głogowskiej. Działalność zainaugurowano okolicznościową wystawą, która zgromadziła pamiątki z czasów budowy i inauguracji "Pestki". Uświetniła ją również oryginalna makieta PST z 1978 r. oraz stare nagrania filmowe z archiwów Telewizji Poznań, które emitowane były podczas trwania ekspozycji. 

Godziny otwarcia

Muzeum czynne jest w sezonie uruchamiania linii turystycznych. Można je zwiedzać, korzystając z przejażdżki linią tramwajową 0, uwzględniającą zwiedzanie Muzeum.

Czynne dla grup po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Godziny otwarcia

Zwiedzanie ekspozycji w Izbie Pamięci i Tradycji MPK Poznań:
poniedziałki i czwartki w godzinach od 9.00 do 13.00

Chęć zwiedzania muzeum musi zostać poprzedzona rezerwacją telefoniczną (wtorek, środa i piątek od 9.00 do 13.00), podczas której obsługa Izby prezentuje dostępne terminy.

Ceny biletów

Normalny 10 zł, ulgowy 7 zł, rodzinny 30 zł.

Wróć do listy

sieci społecznościowe